23.02.2022

23 лютого – все про цей день

Цього дня в Україні і світі святкують Всесвітній день взаєморозуміння та миру, День дизельного двигуна і День гри в теніс. 

23 лютого в Україні і світі святкують Всесвітній день взаєморозуміння та миру. Саме цього дня 1995 року був заснований клуб Ротарі, який об’єднує бізнесменів всього світу задля співпраці, доброзичливих та дружніх стосунків. Згодом виникла навіть міжнародна організація Ротарі Інтернешнл. Вона є неполітичним, благочинним відкритим утворенням. Члени клубу, які називають себе ротаріанцями, є лідерами та професіоналами в різних напрямках бізнесу. Вони реалізують різноманітні гуманітарні проєкти, прагнуть, щоб у світі встановилося взаєморозуміння між усіма людьми.

Рух Ротарі заснував Пол Гарріс, який народився в США 1868 року. Хлопчик жив і виховувався бабусею з дідусем, які відрізнялися досить прогресивними поглядами. Тому вони і онука свого навчили толерантності і доброзичливості. Студентом Гарріс навчався в трьох університетах, і 1891 року отримав диплом юриста. Однак юнак пробував себе в різних професіях: репортером, різноробочим, продавцем. Поки 1896 року не осів в Чикаго, де і зайнявся юридичною практикою.

На початку 1900-х років він загорівся ідеєю створити такий клуб, де б бізнесмени різних професій могли почувати себе у безпеці. Разом зі своїм другом він заснував Unity Building (клуб, який сприяв дружній взаємодії і солідарності). Згодом клуб отримав назву Ротарі. Наразі Ротарі Інтернешнл займається різноманітними освітніми та гуманітарними програмами по всьому світі.

23 лютого також День дизельного двигуна. Дизельний двигун був винайдений німецьким інженером Рудольф Дізель. Патент на свій винахід він отримав саме 23 лютого 1893 року. Перший робочий дизельний двигун з’явився 1897 року. Дизельний двигун працює на нафтовому пальному і працює за принципом внутрішнього згоряння, а тому вважається економічним.

Щороку 23 лютого святкують День гри в теніс. Це різновид спортивної гри, в якій використовують спеціальний м’ячик та тенісну ракетку. Грають в теніс як один проти одного, так і в парі. Виникла ця гра у Франції в XIV столітті. Особливо сильно тоді цим видом спорту захоплювалася знать та священнослужителі. В Україні теніс з’явився лише 1890 року, але досить швидко став досить популярним.

Які сьогодні свята ще в світі:

День “Зроби щось на благо інших, навіть якщо тобі це незручно”;
День керлінгу;
День подяки водіям шкільного автобуса в США.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 23 лютого

Які сьогодні іменини: Антон, Василь, Аркадій, Герман, Геннадій, Іван, Григорій, Марк, Лука, Прохор, Петро, Семен, Валентина, Ганна, Галина.

Талісманом людини, народженої 23 лютого є нефрит. Цей камінь здавна вважається одним з найкрасивіших. Відомий людству ще з часів неоліту. В Китаї нефрит вважають національним каменем. Кажуть, що він може показати справжню суть людини.

Що не можна робити в цей день

23 лютого заборонялося їсти морепродукти, особливо раків і рибу.
Чоловікам не варто займатися важкою фізичною працею, тому що нічого не вдасться.

Народні прикмети і традиції на 23 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

дивилися, який сьогодні день: ясний місяць вночі означає, що весною буде багато грозових дощів;
23 лютого стоїть морозна погода, березень буде теплим.
Вірили, що будь-яка справа, яку розпочали 23 лютого, завершиться вдало. Також серед людей існує думка, якщо цього дня почати лікувати онкологічне захворювання, то все пройде добре.

Джерело: ТСН

Leave a Reply