23.02.2022

28 тон тетрапак, макулатури і пластику: в Миколаєві обрали «Екошколу року 2021»

Переможцем конкурсу «Екопатруль – кращі практики» та рейтингу «Екошкола року 2021» стала Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 імені Олега Ольжича, яка була найактивнішою школою міста під час реалізації проєкту із сортування відходів.

Про це повідомляє Агенція розвитку Миколаєва.

Призерами стали Миколаївська гімназія №32 імені Сергія Кривоносова та Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №64, які посіли відповідно друге і третє місце в рейтингу найбільш екологічно відповідальних шкіл міста у 2021 році. У проєктах взяли участь 18 навчальних закладів та близько 5 тис. учасників, які спільно відсортували близько 28 тон вторинної сировини.

Визначення переможців відбулося у вівторок, 22 лютого, у додатку Zoom із прямою
трансляцією на офіційній сторінці Facebook, де команди фіналістів демонстрували свої напрацювання у вигляді презентації та відео.

«Кожна команда зробила грандіозний внесок у розвиток екологічної культури регіону. Це й інформаційна робота, і проведення ініціатив, практичні ідеї та творчі рішення.

Учасникам вдалося зібрати 25 тон макулатури, 2 347 кг пластику, 261 кг упаковки Tetra Pak, 290 кг інших відходів, серед яких батарейки, скло, метал. Щиро дякуємо всім за кропітку роботу. Великі чи маленькі ініціативи – усі вони зі стрімким темпом рухають нас до глобальних змін», – коментує результати Юлія Мархель, засновниця Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World».

Проєкти реалізовані з метою формування екологічної культури, відповідального
споживання та правильного поводження із відходами.

«За умовами проєкту, переможець отримає премію в розмірі 6 000 грн на реалізацію екологічних проєктів, 5 пуфів, кубок переможця, призери – премії в розмірі 4 та 2 тис грн відповідно, а також по 3 комплекти пуфів та кубки. Окремо школярі отримають набір вітамінізації – комплекти соків від генерального партера проєкту», – додає Анна Ганжул, директорка КУ «Агенція розвитку Миколаєва».

В загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 імені Олега Ольжича зазначають, що
лідирувати їм допомогла згуртована робота. Екологічну діяльність підтримують учні, вчителі, батьки та дирекція школи. Для мотивації формується рейтинг, до якого потрапляють класи, окремі школярі, а також їх рідні. У приклад координаторка проєкту Оксана Руденко ставить дідуся, який зібрав для онуки півтори тони макулатури. Для додаткової мотивації учням дозволено набрати додаткових 10 балів до будь-яких предметів. У школі також проводять інформаційну роботу: лекції, відеоролики, опитування містян.

«Вторинну сировину ми приймаємо щодня. За рік робимо 9-10 здач сировини.
Співпрацюємо з ТОВ «ВТОРМА-МИКОЛАЇВ». Завдяки вирученим коштам вдалося
придбати подарунки для класу-лідера з сортування, а минулого року – купили
комп’ютер. За 800 кг макулатури можна отримати 2400 грн, за 80 кг пластику – 240 грн. Якщо підсумувати ще іншу сировину, за місяць виходить близько 3 тис гривень. У цьому році нам вдалося зібрати 9 120 кг макулатури, 927 кг пластику та іншої сировини. До збору долучилося близько 800 учнів», – додає Оксана Руденко.

За результатами конкурсу, до рейтингу кращих екошкіл Миколаєва увійшла гімназія №32 імені Сергія Кривоносова. За рік учасникам вдалося реалізувати рекордну кількість ініціатив: озеленення, вирощування розсади, квітів, природоохоронні заходи та акції, виставки, конкурси виробів з природного матеріалу, малюнків, фотографій, творів, віршів на екотематику, прибирання, відеочеленджі, флешмоби, обрізка дерев, збір сировини.

Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №64 посіла призове третє місце.
Учні брали участь в екологічних проєктах від School Recycling World, створювали постери, відеоролики, прибирали, організовували марафони, уроки, екоестафети, озеленення.

Найбільш популярним серед школярів став Всеукраїнський проєкт «Мішечок».
«Збір вторинної сировини проводимо щовівторка та щосереди. Маємо труднощі у встановленні домовленостей з підрядником. Оскільки школа невелика, кількість зібраної нами сировини недостатньо перевищує транспортні витрати. Тому ми звернулися за підтримкою до місцевого депутата. Ми також збираємо корм для тварин, шиємо лежаки з ношеного одягу для собачого притулку», – коментує координаторка проєкту вшколі Дар’я Гарагуля.

Нагадаємо, що довготривалий проєкт School Recycling в Миколаєві розпочався у 2016 році. Щороку він поєднує в собі регіональні та національні заходи і конкурси: «Марафон роздільного збору відходів», «Екопатруль-кращі практики», «Мішечок», «Всесвітній день прибирання», «Фестиваль соціальної реклами серед учнівської молоді «Waste management School Recycling».

Leave a Reply