21.07.2022

Суд у Гаазі розпочне розгляд першої справи про воєнні злочини РФ до кінця 2022 року — Bloomberg

Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі має намір взимку 2022 року подати першу справу про військові злочини армії країни-агресора РФ в Україні.

Про це повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на свої джерела.

Точна дата початку провадження у першій справі не називається. За даними агентства, це може статися наприкінці 2022  на початку 2023 року.

Окремо МКС та Україна ведуть переговори про передачу Києвом як мінімум одного російського чиновника-військовополоненого — до суду. За словами співрозмовників видання, російський чиновник може захотіти надати свідчення проти високопоставлених російських командирів”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, Генеральна прокуратура України веде збір свідчень про можливі військові злочини російських військ та власні розслідування з першого дня війни.

У березні було створено спільну слідчу групу у складі кількох європейських судових органів для збору доказів можливих злочинів Росії в Україні“, – зазначили в повідомленні.

Прокуратура МКС також є учасником слідчої групи, роботу якої підтримує агентство Європейського Союзу із співробітництва у галузі кримінального правосуддя Євроюст.

Leave a Reply