02.03.2022

Багато чоловіків повертаються: яка ситуація на кордонах України

Про ситуацію на кордоні з Польщею та Молдовою повідомляють в Держприкордонслужбі України. Станом на північ 2 березня, фіксують зменшення кількості вимушених переселенців, які покидають Україну.

Держприкордонслужба про черговість пропуску на державному кордоніНа західній ділянці кордону фіксується певне зменшення потоку громадян на кордоні України з країнами ЄС та Молдови. Рівень завантаженості пунктів пропуску також знижується.

Для якомога швидшого перетину кордону громадянам радять обирати менш завантажені пункти пропуску, інформацію про які отримувати зі сторінки Західного регіонального управління Прикордонники України разом з колегами суміжних країн роблять все можливе задля пришвидшення оформлення громадян, особливо на виїзд з України.

Черговість перетину кордону застосовується до всіх національностей як і законодавчо визначена процедура оформлення документів, яка нині спрощена з гуманітарних підстав і допускається до жінок та дітей, першочерговість пропуску яких також є пріоритетом, особливо в час військового вторгнення Росії.

Крім того, інформація, яку поширюють серед закордонної преси про заборону виїзду з України іноземцям не відповідає дійсності. Прикордонники забезпечують оформлення громадян інших країн, у тому числі студентів, які бажають повернутися на батьківщину, відповідно до норм законодавства та максимально допомагають в перетині кордону.

Як повідомли на офіційній сторінці ВРУ, 80 тисяч людей повернулися в Україну за 5 днів війни. Переважно чоловіки. Патріоти, які працювали чи мали справи за кордоном, прибувають до України, щоб захищати її.

За 28 лютого західний кордон України в обох напрямках перетнули майже 108 тисяч людей. Це на 10% менше, ніж день тому.

До ЄС і Молдови за добу виїхали 96 тисяч людей. Найбільше – до Польщі, 61 тисяча.

У чергах на кордоні — 8 тисяч авто, за минулу добу пройшло 15 тисяч

Leave a Reply