08.06.2022

Біженці з Миколаєва отримують інформаційну підтримку в Ольштині завдяки проєкту “Кафе Україна”

Фото: Тетяна Бакоцька

У місті Ольштин, що у Польщі, представники “Федерації організацій соціальних” (FOS) започаткували культурно-просвітницький проєкт для дітей та дорослих. Проєкт працює з 24 лютого 2022 року, назвали його “Кафе Україна”.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла викладачка польської мови Аліна Білоус.

Коли почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, Аліна Білоус переїхала в Ольштин із Миколаєва разом з п’ятьма молодшими сестрами. У Миколаєві Аліна п’ять років викладала польську мову в рамках проєкту Миколаївського обласного товариства поляків.

“Коли я приїхала в Ольштин, мені одразу запропонували цю роботу. Бо якщо вчитель знає й польську, й українську мови, то легше пояснити людям незрозумілі їм відмінності у вимові чи граматиці двох мов”, — розповіла Аліна Білоус.

У “Кафе Україна” для біженців організували безкоштовні заняття з польської та англійської мов, також допомагають відшукати необхідну інформацію.

“Як заповнити анкету людям, які шукають роботу, як влаштувати дитину в дитсадок чи школу, як звернутися до лікаря, де взяти чайник — усі ці та інші питання допомагаємо вирішувати”, — сказала Аліна Білоус.

Відвідувачка “Кафе Україна” Олена Савченко розповіла, що спочатку вивчала тут польську мову, а потім їй допомогли знайти роботу.

“Я заповнила анкету і через два тижні мені запропонували роботу за спеціальністю. Я вчителька української та англійської мов. Дуже вдячна всім волонтерам та вчителям польської мови — пані Моніці Гаусман-Пневській, пані Христині та пані Анні Зимовській”, — сказала Олена Савчук.

“Кафе Україна” працює в будівлі Воєводської бібліотеки, що в Старій ратуші (вулиця Старе місто, 33). Тут є книги, фільми, журнали, бази даних українською мовою.

Leave a Reply