04.07.2022

Британія має намір очолити відновлення України після війни

Велика Британія прийматиме конференцію, спрямовану на допомогу Україні у відновленні шкоди, завданої вторгненням Росії, повідомили в зовнішньополітичному відомстві.

Конференція з відновлення України (URC2022), яка розпочнеться в понеділок у Лугано, обговорюватиме, як відбудувати Україну, об’єднавши українську делегацію з представниками інших країн, міжнародних організацій та громадянського суспільства.

Британія заявила, що співпрацює з Україною та іншими країнами, щоб прийняти конференцію наступного року, і що вона буде входити до наглядової ради, щоб допомогти координувати дії України та її союзників щодо заходів відновлення. У Лондоні буде відкрито офіс.

«Ми очолили підтримку України під час війни і будемо продовжувати лідирувати в підтримці плану реконструкції та розвитку українського уряду», — заявила міністр закордонних справ Ліз Трасс у заяві.

«Відновлення України після агресійної війни Росії стане символом сили демократії над автократією. Це покаже президенту Росії Володимиру Путіну, що його спроби знищити Україну створили лише сильнішу, процвітаючу та більш об’єднану націю».

Росія каже, що те, що вона називає «спеціальною військовою операцією», спрямоване на захист російськомовних українців від націоналістичного чи неонацистського переслідування. Україна та її західні союзники кажуть, що це безпідставний привід для війни за імперське захоплення.

У Міністерстві закордонних справ заявили, що президент України Володимир Зеленський попросив Великобританію підтримати відновлення Києва та прилеглого регіону. Британія пообіцяла використовувати свій досвід у фінансовому секторі, щоб допомогти залучити інвестиції в Україну.

Британія вже погодилася надати гарантії на суму 1,5 мільярда доларів для багатосторонніх позик і понад 100 мільйонів фунтів (120 мільйонів доларів) двосторонньої підтримки.

Джерело: reuters

Leave a Reply