11.05.2022

Чому окупанти б’ють по мосту через Дністровський лиман

Російські окупанти націлились на міст через Дністровський лиман через його важливість у питанні забезпечення всієї південної Бессарабії.

Окрім того, йдеться про удар по економічній складовій. Про це УНН розповів військовий експерт, полковник Сергій Грабський.

“Нанесення удару по мосту, який йде через Затоку, – це фактично удар по всіх питаннях забезпечення і контролю над всією південною Бессарабії”, – зазначив експерт.

З його слів, наміри окупантів серед іншого становлять і руйнацію економічної складової.

Так, у короткостроковій перспективі, зруйнувавши міст, російські війська могли б ослабити позиції української армії, а в далекосяжній, у разі повного знищення моста, це значно ускладнило би логістику і торгівельно-економічні відносини між всім світом і Україною, яка досі може використовувати порти Рені і Ізмаїл.

“Знаючи, наскільки обмежена пропускна здатність цієї дороги, ми розуміємо що відсутність альтернативного шляху, а саме шляху через Дністровський лиман, значно ускладнює логістику і доставку вантажів з і в порти Ізмаїл і Рені”, – каже співрозмовник.

Окрім того, зазначив Грабський, цей об’єкт є таким важливим, адже це – єдина дорога, по якій Україна може здійснювати переміщення своїх підрозділів на цьому напрямку: через Маяки формально здійснювати переміщення наших підрозділів не вдасться, адже вони йтимуть через молдовську територію – це в свою чергу може призвести до суттєвого сповільнення переміщення військ, що є неприпустимим.

Leave a Reply