23.05.2022

Десантники ймовірно знищили скандально відомого генерала авіації РФ

Українські десантники збили над Луганщиною літак, яким ймовірно пілотував 63-річний генерал-майор збройних сил Російської Федерації Канамат Хусеєвич Боташев.

Про це свідчить обговорення в одній з російських спільнот в Telegram, пише “Мілітарний”.

Адміністратор каналу розмістив допис. У ньому натякнув на загибель високопоставленого пілота.

Після чого учасники спільноти почали з’ясовувати в коментарях, хто саме загинув. Один з учасників обговорень повідомив подробиці:

“Сьогодні загинув Канамат. Район Попасної, 8:25… Перший захід НАР-и, другий – бомби… “Стінгер”на виході з атаки, вибух в повітрі і… Все”.

Адміністратор видалив цей коментар. Однак інші учасники продовжили обговорення використовуючи ініціали “К. Х. Б”. Загиблий, про якого йшлося, швидше за все і є Боташев.

Ймовірна загибель відставного генерала за штурвалом бойового літака Су-25 викликає подив. Незрозуміло, в якому статусі він брав участь у бойових діях.

Не виключено, що Ботишев став найманцем в приватній військовій компанії “Вагнер”. Про наявність у цього збройного формування власної штурмової авіації повідомляв 10 травня пов’язаний з “Вагнером” канал у Telegram:

“Чутки про авіацію над Попасною з нетрадиційним для ПКС Росії та ВПС України маркуванням таки з’явилися. У світі зараз тренд на каршеринг, “оркестр” уже давно користується плейншерингом, хто в темі, той знає”.

Канамата Боташева звільнили з лав російської армії 2013 року. Він фігурував у кримінальній справі – інкримінували знищення бойового літака Су-27. Боташев 2012 року прибув у військову частину 23326-2, де попросив її командира Євгена Олійника “покатати” на Су-27УБ. Боташев сів в крісло другого пілота. Разом з Олійником вони здійснили кілька маневрів у повітрі. Однак, Боташев захотів виконати фігуру вищого пілотажу “дзвін”, після чого пілоти втратили контроль над машиною і катапультувалися. Їх обох звільнили.
До того Боташев командував авіабазою “Балтимор” у Воронежі. Після звільнення Боташев працював в Добровільному товаристві сприяння армії, авіації та флоту Росії на посаді заступника директора аероклубу в Санкт-Петербурзі.

One Response to Десантники ймовірно знищили скандально відомого генерала авіації РФ

Leave a Reply