02.07.2022

До збору коштів на Bayraktar для України в Польщі приєдналися білоруські журналісти

До збору на безпілотник Bayraktar для України, який оголосив польський журналіст Славомир Сераковський, приєдналися журналісти з Білорусі.

Про це він повідомив у Facebook 1 липня.

“Послання, яке особливо дороге моєму серцю! До нашого збору на Bayraktar приєднуються білоруси та білоруски! Білоруський журналіст із Польщі Томаш Сулима заснував білоруську скарбничку для нашого збору! До нас приєднався Bielsat на чолі з Агнешкою Ромашевською. Разом ми хочемо засвідчити, що на боці України в цій війні білоруси, а не [президент РФ Володимир] Путін і [самопроголошений президент країни Олександр] Лукашенко. Жыве Беларусь! Слава Україні!” – написав журналіст.

Станом на 2 липня поляки зібрали вже 2,2 млн злотих із 22,5 млн, заявлених для купівлі безпілотника.

Bayraktar TB2 – ударний оперативно-тактичний середньовисотний БПЛА із тривалістю польоту понад 12 годин. Bayraktar TB2 може вести розвідувальні дії й уражати цілі високоточними ракетами та бомбами, оскільки здатний піднімати у повітря вантаж до 55 кг.

Bayraktar уперше вийшли на бойове чергування в Україні навесні 2021 року, розповідав командувач сил оборони генерал-лейтенант Сергій Наєв “BBC News Україна”. Ці безпілотники стали одним із символів опору окупантам в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення, коли українські військові активно публікували відео знищення за їхньою допомогою російської техніки.

Польща – вже друга країна, яка збирає гроші на Bayraktar для України. Першою була Литва, яка оголосила про збір у травні. Литовцям удалося за три дні зібрати необхідні €5 млн, але у підсумку турецька компанія – виробник Bayraktar заявила про намір безоплатно передати Литві військовий безпілотник.

22 червня український телеведучий і волонтер Сергій Притула оголосив про проєкт “Народний Bayraktar”, у межах якого збирали кошти на три безпілотники для ЗСУ. Фонд Притули планував за тиждень зібрати 500 млн грн на купівлю трьох Bayraktar. За першу добу українці зібрали гроші на два Bayraktar, а за три дні було зібрано суму для купівлі чотирьох безпілотників.

Турецька компанія Baykar заявила, що передасть три БПЛА безоплатно, а зібрані гроші закликала скерувати на допомогу в боротьбі народу України проти російських окупантів.

“Народні байрактари” вже готуються до відправки в Україну

ГОРДОН

 

Leave a Reply