19.06.2022

Добровольці Миколаївщини продовжують опановувати тактику дій у тилу ворога

Цими днями, під керівництвом військовослужбовців-інструкторів, з членами добровольчих формувань територіальних громад, що на Миколаївщині, проведено заняття з військової топографії. Одне з низки вишколів для ефективних дій у тилу ворога.

Повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

– Сьогодні кожен доброволець виконував роль командира взводу та готував дані для ведення робочої карти, – розповідає командир одного з добровольчих формувань Віталій С. – Добровольці вчилися оцінювати місцевість, виконувати вимірювання, орієнтуватись без карти та за нею, визначати координати орієнтирів та цілей, також попрацювали із приладами для вимірювання.

Зауважимо, що заняття проводяться у лісах та полях сусідніх територіальних громад. Адже, за словами одного з добровольців, Валерія С., серед них чимало мисливців, тому свою місцевість вони знають на відмінно. А от у незнайомій довелося чимало попрацювати і головою, і ногами.

– За сьогодні ми багато чому навчились, – розповідають добровольці. – Найголовніше – орієнтуватись на незнайомій місцевості. За кілька годин довелося пройти за азимутами від однієї контрольної точки до іншої замало не 20 кілометрів. І це – у чітко встановлений інструктором нормативний час. Тому кожен намагався включати мізки і використовувати набуті раніше знання, аби вдало пройти прокладений на карті маршрут руху.

Разом переможемо!

Leave a Reply