19.03.2022

“Допомагаємо стримувати наступ”: як працюють рятувальники під час війни

Українські рятувальники від початку широкомасштабного вторгнення росії гасять пожежі і розбирають завали в режимі нон-стоп.

Вони першими прибувають на місця влучання російських ракет та їхніх уламків. В епіцентр руйнувань часто мають іти під загрозою нових обстрілів – адже від кожної секунди залежать життя людей.

ДСНСники, крім порятунку з-під завалів, визволення із заблокованих помешкань, надають і першу психологічну підтримку постраждалим. А подекуди й допомагають донести речі під час евакуації тим, хто цього потребує.

В умовах війни працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій працюють цілодобово: гасять займання, розбирають завали, проводячи пошукові роботи, укріплюють конструкції, щоб запобігти подальшим руйнуванням. Піротехнічні підрозділи знешкоджують артилерійські боєприпаси, що не розірвалися.

Самі рятувальники свою роботу окреслили так: «Допомагаємо стримувати наступ сволоти». Саме у такий спосіб неформально тепер розшифровується абревіатура ДСНС.

У їхніх руках – сила і велетенські інструменти для деблокування, а в погляді – впевненість. Говорять, працюють без жодних сумнівів. Адже на таке просто не мають часу.

«Якби у добі було більше, ніж 24 години, можливо, тоді у рятувальників був би час на страх чи вагання… Проте, ми більше, ніж 24/7. Ми – рятувальники України. Без страху і вагань живим щитом закриваємо від тих, хто посягнув на свободу багатомільйонної нації», – зауважила ДСНС у Фейсбуці.

Рятують і ціною власного життя: від рук російських окупантів станом на 17 березня загинули 19 рятувальників. Але запевняють – страху немає, є злість та жага до перемоги.

Джерело: ukrinform.ua

Leave a Reply