03.03.2022

Екологиня пояснила, чи зможуть окупанти відновити водопостачання в Крим

Для відновлення повноцінного водопостачання в тимчасово окупований Крим Росії знадобиться від кількох місяців до двох років, оскільки Північно-Кримський канал засмічений, а супутня інфраструктура не функціонує.

Про це у коментарі Суспільному розповіла кримська екологиня Маргарита Литвиненко,

“Для того, аби запустити воду, почати постачання, треба спочатку цей канал відновлювати. Тобто, вони можуть підірвати дамбу, можуть щось пустити, можуть зробити картинку, але там зруйновані як бокові частини каналу, так і фільтраційна решітка, яка над ним є”, — розповіла науковиця.

Окрім того, частина каналу заросла рослинністю.

“Ясна річ, канал зараз не в тому стані, щоб повноцінно прийняти воду. Окрім того, це ціла система, там є ще станції по ходу каналу, декілька станцій, тому я не думаю, що вони зараз почнуть цю воду використовувати. Просто пустити вони можуть, але будуть великі втрати”, — пояснила екологиня.

Відтак більшість води, яку пустять окупанти, буде втрачена.

“Більша частина води зараз буде просто втрачатись: уходити в ґрунт, або губитись в дорозі з інших причин. Окрім того, ті станції, які обслуговують канал, не функціонували, наскільки мені відомо, і так, невідомо, якої якості буде ця вода, що буде поступати”, — зауважила Литвиненко.

За оцінкою науковиці, для повноцінного відновлення каналу знадобляться щонайменше місяці.

“Якщо вони почнуть прискореними темпами відновлювати, важко назвати точну дату, але це не менш ніж кілька місяців — рік, а то й два роки. Я скажу не свою оцінку, а оцінку гідробіологів, від яких я це чула — це (відновлення каналу — ред.) не менше року”, — підсумувала вона.

Leave a Reply