22.07.2018

Facebook, Twitter, Google і Microsoft контролюватимуть дані користувачів

61Компанії Facebook, Twitter, Google і Microsoft оголосили про запуск спільного проекту Data Transfer Project. Метою проекту є контроль над даними користувачів, розміщених на сервісах.

Згідно інформації на сайті проекту, Data Transfer Project був cтворений у 2017 році для того, щоб сервісів було простіше передавати інформацію один одному, а користувачі могли контролювати цей процес.

На цей момент серед організаторів проекту на сайті вказані компанії Facebook, Google, Microsoft і Twitter. Під переміщенням розуміється можливість вимагати від провайдера видалення даних з одного сервісу і їх захищена передача іншому.

Мова йде про такі дані, як фотографії, пошта, контакти, календарі та завдання. Як говориться в повідомленні Google, в тому числі цей проект пов’язаний з необхідністю відповідати Загальному регламенту щодо захисту даних (General Data Protection Regulation, GDPR), який вступив в силу в Європейському союзі 25 травня цього року. Зокрема, в GDPR є вимога про можливість перенесення даних.

Leave a Reply