05.07.2018

Фермерам області нагадали про необхідність сплати ЄСВ

94До 20 липня членам фермерських господарств необхідно сплатити єдиний внесок.

 

Головне управління ДФС у Миколаївській області нагадує, що
з 1 січня 2018 року платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) визначено членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Базою нарахування єдиного внеску для членів фермерського господарства є сума доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванням податком на доходи фізичних осіб. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Якщо таким платником не отримано дохід у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць.

Нагадуємо, мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується дохід. З 1 січня 2018 року мінімальний страховий внесок становить 819,06 грн. (3723,00 х 22%). Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, на яку нараховується єдиний внесок. З 1 січня 2018 року максимальний страховий внесок становить 12285,90 грн. (3723,00 х 15 х 22%).

Члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати за себе єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом, за який сплачується єдиний внесок. У 2018 році члени фермерського господарства повинні сплатити єдиний внесок за ІІ квартал
до 20 липня. Такі платники мають право сплачувати єдиний внесок щомісяця у вигляді авансових платежів у розмірі, який визначили самостійно. Квартальна сума єдиного внеску обчислюється з урахуванням таких авансових платежів.

Leave a Reply