12.05.2022

Гроші для переселенців: як зміняться виплати у травні

Допомога надаватиметься лише жителям районів в зоні бойових дій та тим, у кого зруйноване житло
Кабінет міністрів змінив порядок підтримки окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією РФ проти України. Як повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, допомога надаватиметься лише жителям районів в зоні бойових дій та тим, у кого зруйноване житло.

Згідно з рішенням уряду, отримувати щомісячну допомогу мають право наступні категорії осіб:

громадяни, які перемістилися з територій, де ведуться бойові дії, або тих, які знаходять в тимчасової окупації чи в оточенні (блокуванні);
громадяни, чиє житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, і які подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
Допомога на проживання для цих категорій внутрішньо переміщених осіб надається у наступних розмірах:

для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень;
для інших осіб – 2 000 гривень.

Крім цього, одноразову допомогу можуть також отримати особи, які евакуюються із районів проведення бойових дій. Такі виплати проводить Укрзалізниця. А також одноразову допомогу від місцевої влади отримують особи, які проживають в деокупованих регіонах.

Нагадаємо, станом на 6 травня року в оновлений перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації чи в оточенні (блокуванні), входять громади семи областей.

Leave a Reply