22.05.2022

Кошти на відновлення водопостачання від Кабміну Миколаїв ще не отримав

Миколаївський міський голова, Олександр Сєнкевич, пояснив ситуацію з грішми, що виділяються Кабміном, на відновлення системи водопостачання в місті.

За його словами, рішення про виділення місту 56 мільйонів гривень є, але механізм ще не ухвалено. Тобто яким чином гроші потраплять до Миколаїва, ще не відомо.

«Чи буде це підприємство якесь, чи це буде «водоканал», який укладатиме договори з підрядником, зараз над цим питанням працюють усі».

Зараз поки що вода з Південного Бугу очищається і подаються до системи. Якщо раніше обсяг води, що надходив із Дніпра, був 5 тисяч кубічних метрів за годину, що становило 120 м куб. води за добу, то сьогодні обсяг води, що отримується з Південного Бугу, становить 60 м куб. на добу. Тобто вдвічі менше.

Щойно вода надійшла до системи, її почали активно розбирати споживачі — деякі набирають ванни, баки на дачах, щоб потім поливати город. Тому до інших споживачів вона просто не встигає дійти рівня тиску. У зв’язку з цим вирішили подавати воду поки що за графіком — кілька годин вранці та ввечері.

«Також було ухвалено рішення, що ті гроші, які ми отримаємо, пустимо на ремонт трубопроводу, що йде від Південного Бугу до станції водозабору, а також щоб використати 10 свердловин, які були пробурені у 1986 році і зараз покинуті. Ми їх перебурюємо, перепідключаємо, підводимо туди електроенергію тощо і заливаємо цю воду на станцію очищення води. Вона буде чистіша і за показниками наближена до тих, які у нас були в довоєнні часи».

Обсяг такої води становитиме 15-20% від необхідного.

«Отже, ми маємо думати про те, як диверсифікувати подачу води, коли до міста почнуть повертатися люди. Вирішили, що ми хочемо побудувати чотири станції очищення води та подавати воду з Інгулу та Південного Бугу окремими подачами з будівництвом окремих очисних споруд. На даний момент інженери та проектувальники працюють над цим питанням і це наступний етап роботи, який ми хочемо провести з Данією. А саме під час дзвінка з Міністерством розвитку громад та територій у нас був присутній посол Данії, який слухав ці пропозиції. Наприклад, подібний проект із опріснення води з Азовського моря в Маріуполь коштував 64 мільйони євро».

Це те, що стосується технічної та матеріальної сторони. Також зараз вже замовлено частину труби, насоси і так далі. Щойно буде отримано проектне рішення, воно буде підтверджено у профільному міністерстві.

Джерело: СвідокІнфо

Leave a Reply