20.07.2022

Майстер з Миколаєва виготовляє сувеніри з решток російської техніки і всі отримані кошти передає на потреби ЗСУ (ФОТО)

Півмільйона гривень – саме таку суму вдалося отримати на благодійному аукціоні фонду “Way of peace” за оригінальний лот з Миколаєва.

Мова про сувенір у вигляді металевої поштової марки “Російський військовий корабель…”  Лот передав голова Миколаївської ОВА Віталій Кім, і він же повідомив, що отримані кошти підуть на покупку автівок для ЗСУ.

Особлива цінність “марки” полягає у металі, з якого її виготовили. Це залишки взірваної ворожої техніки – тієї, що прийшла руйнувати життя українців, але зрештою перетворилась на купу брухту. Марка, продана на благодійному аукціоні, була однією з перших у колекції “Оркосталь”. Всього таких марок буде випущено лише 100, і повтору серії не планують.

Журналіст Анастасія Михайлюк поспілкувалась із Денисом Бойченком – майстром, який, власне, і робить оригінальні сувеніри з решток ворожої техніки.

– Денисе, про що ви подумали, коли дізнались, що Ваша робота принесла 540 тис гривень на потреби ЗСУ?

– Не очікував такого, але було радісно. На сьогодні це рекордна сума допомоги, яку вдалось отримати за “марку”. Чекаємо тепер на результат у вигляді машин для хлопців.

Всього, разом із цими грошима, сувеніри “Оркосталь” принесли вже близько 800 тисяч гривень. Закуплені тепловізори, рації,антени, зроблено ремонт машин. Наприклад, пластину з таким же гравіюванням, марку, ми передали миколаївській організації “Rebel Volunteers”. Вони її розіграли за донати і на всі кошти придбали форму – вийшло близько 46 тисяч гривень.

– Як взагалі почалась історія цього арту із решток російської техніки?

– Ми всі бачимо скільки горя несуть ворожі ракети, БТРи, артилерійські установки. То хай хоч їхні рештки принесуть користь нашим захисникам!

На першому уламку я зробив гравіювання у вигляді герба України, тризуба. Виклав фото у соцмережі, розповів про нього – і мені написала людина, яка захотіла придбати цей арт. Замість ціни я запропонував зробити пожертву на користь армії. І з того часу всі вироби передаються виключно за донати. Зараз ми вже цілою командою працюємо, і кожну копійку передаємо на допомогу ЗСУ.

Деякі вироби даруємо – переважно, військовим або волонтерам, гідним людям. Марку, яку Віталій Кім передав на аукціон, ми йому теж подарували. І бачите, яку велику справу вона зробила. До речі, ця марка була взагалі однією з перших. Тоді навіть не було зрозуміло, що вони будуть настільки популярними.

– Зараз вже очевидно, що такі сувеніри дуже затребувані. Скільки “марок” ви вже виготовили?

– Якщо говорити саме про марки, їх випущено 31 штука. Це третина колекції, всього буде лише 100, після цього серію ми закриємо. Зараз на кожній пластині ми гравіюємо номер та координати того місця, де залишилась ворожа техніка, використана для виробу.

Це ж не просто сувенір: людина водночас допомагає армії у боротьбі і отримує річ із історією.  Три пластини вже навіть поїхали у США – так історія нашої війни розходиться по світу!

– З яких етапів складається процес виготовлення “марки” та інших сувенірів?

– Це дуже кропітка робота. Ми використовуємо лише техніку, розірвану на шматки, яку не можна відновити. Після вибуху метал дуже деформований, його треба вирівняти. Лише після цього можна переходити до наступних етапів.

Марка “Русский корабль” – не єдиний дизайн, який ми використовуємо. Вже є марка з трактором, зображення для конкретних військових частин. Заходьте до нас в Інстаграм – там є і звіти, і багато робіт.

 

One Response to Майстер з Миколаєва виготовляє сувеніри з решток російської техніки і всі отримані кошти передає на потреби ЗСУ (ФОТО)

Leave a Reply