09.05.2022

Медична інфраструктура Миколаївщини продовжує працювати — начальник управління охорони здоров’я ОВА

За час військової агресії Росії проти України по медичних закладах Миколаєва та області були нанесені ракетні, авіаційні та артилерійські удари. Російським військам не вдалось зруйнувати медичну інфраструктуру Миколаївщини. Снігурівська лікарня продовжує працювати під окупацією.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник управління охорони здоров’я Миколаївської обласної військової адміністрації Максим Безносенко.

За словами Максима Безносенка, в Миколаєві під обстріли російських військ потрапили майже всі медичні заклади.

“Перша лікарня постраждала від обстрілів, також Міська лікарня №3. Бомба прилетіла до Міської лікарні №5. За один день до Обласної дитячої лікарні були прильоти, до Центру екстреної медичної допомоги. Були обстріляні Миколаївська обласна клінічна лікарня, Миколаївський обласний будинок дитини і Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб. Це було за один день, вони відпрацювали по всіх лікарняних закладах”, — сказав Максим Безносенко.

Як розповів Максим Безносенко, Управління охорони здоров’я фіксує факти обстрілів та розмір заподіяної шкоди.

Ми ці збитки фіксуємо, ми їх передаємо до Міністерства охорони здоров’я. По кожному пошкодженню складаються акти і вже з часом ми будемо обраховувати, яка шкода була заподіяна нашим лікарням у фінансовому еквіваленті. Поки можемо сказати за кількістю вибитих вікон, зруйнованих стін, потрощеного обладнання”, — сказав Максим Безносенко.

Російські війська завдають ударів також і по лікарнях області. 19 квітня через обстріл була пошкоджена будівля Баштанської поліклініки.

“Я вважаю, що за останній час найбільше завантаження в Баштанській багатопрофільній лікарні, тому що вона ближче до зони конфлікту і туди везуть велику кількість поранених. Але на зараз в лікарні впораються з тим навантаженням, незважаючи на те, що частина лікарні була зруйнована”, — розповів Максим Безносенко.

Снігурівська міська лікарня, за словами начальника управління охорони здоров’я, продовжує працювати під окупацією.

Я іноді отримую з ними зв’язок, раз-два на тиждень. Але у них є проблема з інтернет з’єднанням і з мобільним зв’язком. Тому бути на постійному контакті немає можливості. Але, якщо війська РФ пропускають наші гуманітарні вантажі, то ми передаємо туди медикаменти. Я знаю, що лікарня працює. Я знаю, що вона виплатила заробітну плату за квітень 2022 року, в гривнях вона була нарахована”, — сказав Максим Безносенко.

За словами Максима Безносенка, іноземні фахівці побували в Миколаєві, оцінили професіоналізм миколаївських лікарів.

“Приїжджають люди, які мають досвід військових дій у Лівії, Сирії, Афганістані. Але у нас не зруйнована інфраструктура. Вони звикли працювати в пустелі, де немає лікарні. Тому вони приїхали до пораненого, кудись відвезли, у наметі прооперували. Але у нас є лікарні, всі вони працюють, у нас є близько 80 машин швидкої медичної допомоги, укомплектовані медичними бригадами”, — розповів Максим Безносенко.

Leave a Reply