10.06.2022

МГЗ не потрапив до списку на конфіскацію

Миколаївського глиноземного заводу, який належить олігарху Олегу Дерипаску, немає у списку українських активів росіян під конфіскацію.

Голова Національного агентства з протидії корупції Олександр Новіков вважає, що швидко націоналізувати завод не вдасться.

“Ще на початку війни ми сформували списки активів, які найлегше було б конфіскувати за рішенням суду. Цей об’єкт очевидний з погляду того, кому він належить, але має таку структуру власності, що отримати швидке рішення суду може бути не так просто”, – вважає Новіков.

Також він прокоментував і питання про олігарха Вадима Новінського – колишнього громадянина Росії, який володів ЧСЗ в Миколаєві.

“Ми не вносили Новинського у списки санкцій, оскільки до нас не надходило повідомлень про його причетність до колабораційної діяльності, не були надані відповідні докази. Такі повідомлення можуть надсилати усі бажаючі. Крім того, якщо в Україні буде створено реєстр олігархів, ми проводитимемо перевірки щодо осіб, які потрапляють до реєстру, і, можливо, виявимо нові факти щодо цих людей. Наразі парламент заборонив на час воєнного стану проводити повні перевірки декларацій”, – зазначив голова НАЗК.

Джерело: КорабеловІнфо

Leave a Reply