08.07.2022

“Миколаївгаз Збут” повернув клієнтам понад 410 тис грн переплат

Станом на 8 липня 2022 року “Миколаївгаз Збут”, що працює під брендом ТВІЙ ГАЗЗБУТ, повернув клієнтам – побутовим споживачам понад 410 тисяч гривень переплат та помилково сплачених у травні коштів за спожитий природний газ.

“Загалом ми отримали від клієнтів заяв на повернення понад 1,9 млн грн. Повернення переплат триває і ми дуже просимо наших клієнтів набратися терпіння. На жаль, воєнний стан уповільнює процес повернення коштів”, – зазначили в ТОВ “Миколаївгаз Збут”.

Зміна постачальника для побутових споживачів ТОВ “Миколаївгаз Збут” відбулась у червні, хоча офіційна дата зміни постачальника на інформаційній платформі Оператора ГТС України зазначена 01.05.2022 р. В умовах відсутності комунікації зі споживачами з боку нового постачальника, ТОВ “ГК “Нафтогаз України”, частина клієнтів перерахувала оплату за травень на рахунки попереднього постачальника.

“Нам офіційно стало відомо про переведення наших клієнтів до “постачальника останньої надії” лише 12 червня. Після того, як ми дізнались з інформаційної платформи ТОВ “Оператор ГТС України” про зміну постачальника, ми почали інформувати про це наших споживачів”, – прокоментували в компанії.

В компанії уточнили, що автоматично перевести переплату з особового рахунку у ТОВ “Миколаївгаз Збут” на особовий рахунок клієнта у ТОВ “ГК “Нафтогаз України” неможливо, оскільки це різні юридичні особи. Наразі відсутній погоджений сторонами механізм автоматичного переведення коштів з особових рахунків споживачів однієї компанії на особові рахунки споживачів іншої, оскільки з ТОВ «ГК «Нафтогаз України» не досягнуто згоди з даного питання.

“Якщо споживач має переплату або сплатив за газ помилково, він може надіслати нам заяву на повернення коштів”, – вказав директор ТОВ “Миколаївгаз Збут” Дмитро Маслов.

Нагадаємо, наприкінці квітня цього року Кабінет Міністрів запровадив механізм спеціальних обовʼязків з постачання газу населенню, умови якого не зміг виконати жоден великий постачальник в Україні. Через це нові договори на закупівлю газу для населення з ГК “Нафтогаз Трейдинг” не уклала переважна більшість постачальників. В результаті цього більше 90% побутових споживачів України опинилися на обслуговуванні “постачальника останньої надії”, функції якого виконує ТОВ “ГК “Нафтогаз України”.

Leave a Reply