25.06.2022

Миколаївська 10-а авіаційна бригада носитиме ім’я Героя України Ігоря Бедзая

10-й морській авіаційній бригаді ВМС ЗСУ присвоєно ім’я Героя України полковника Ігоря Бедзая.

Про це повідомили ВМС ЗС України.

Президент України Володимир Зеленський присвоїв 10-й морській авіаційній бригаді Військово-Морських Сил Збройних Сил України ім’я Героя України полковника Ігоря Бедзая.

Відповідний Указ № 446/2022 опублікований на сайті глави держави.

Зазначається, що найменування присвоєно «з метою увічнення пам’яті про Героя України полковника Ігоря Бедзая, його мужність та героїзм, незламність духу, виявлені під час захисту незалежності та територіальної цілісності України, зважаючи на зразкове виконання покладених завдань особовим складом 10-й морської авіаційної бригади Військово-Морських Сил Збройних Сил України».

«Присвоїти 10-й морській авіаційній бригаді Військово-Морських Сил Збройних Сил України ім’я Героя України полковника Ігоря Бедзая та надалі іменувати її – 10-та морська авіаційна бригада імені Героя України полковника Ігоря Бедзая Військово-Морських Сил Збройних Сил України», – йдеться в указі глави держави

Ігор Володимирович за роки служби в морській авіації став одним з кращих наших льотчиків, визнаним командиром і лідером, який користувався беззаперечним авторитетом.

Навесні 2014 у вирішальний час очолив морську авіаційну бригаду. Під час російської агресії в Криму командував опором окупантам. Завдяки його авторитету, командирському таланту було проведено переліт літаків і вертольотів з захопленої російськими військами Новофедорівки до Миколаєва, переміщення особового складу і майна бригади. Ігор Володимирович разом з побратимами врятував для України морську авіацію, яка згодом сказала своє потужне слово у війні з окупантами.

Під час ведення антитерористичної операції, операції об’єднаних сил забезпечував підготовку і застосування морської авіації над морем та районами бойових дій. Він майстерно літав сам і вів за собою морську авіацію, бездоганно і ефективно виконував особисто найскладніші бойові завдання.

З початком повномасштабного вторгнення рф, Ігор Володимирович захищав країну пліч-о-пліч з особовим складом рідної йому бригади, власним прикладом вів за собою льотчиків-побратимів.

Полковник загинув під час виконання бойового завдання у складі екіпажу морського вертольота Мі-14 від ракети російського винищувача.

Загинув у небі, яке любив і боронив.

Leave a Reply