02.08.2022

Миколаївська обласна дитяча лікарня отримала інкубатори для немовлят

Три заклади охорони здоров’я за сприяння дружини Президента Олени Зеленської отримали інкубатори для новонароджених.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

“У Дніпропетровську та Миколаївську обласні дитячі клінічні лікарні, а також Запорізький обласний перинатальний центр за сприяння першої леді України Олени Зеленської надійшли інкубатори для новонароджених”, – ідеться в повідомленні.

У МОЗ пояснили, що останні пів року лікарі фіксують часто складний перебіг пологів, здебільшого через викликані війною стреси. Також лікарі фіксують народження більшої кількості недоношених малюків і дітей з патологіями.

Головний лікар Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні Олександр Пліткін повідомив, що у них стабільно перебувають 6-10 немовлят у важкому стані, з низькою вагою – від 700 г. За його словами, інкубатор призначений саме для безпечного транспортування немовляти всередині медзакладу. Наприклад, малюку треба зробити рентген, обстеження чи операції.

Зеленська у Телеграмі повідомила, що для лікарень прифронтових областей закуплено та передано 10 інкубаторів для новонароджених. Нещодавно пристрої отримали Запорізький обласний перинатальний центр, Дніпропетровська та Миколаївська обласні дитячі клінічні лікарні. Ще раніше — Харкіська та Сумські області.

“За даними ВООЗ, недоношеними в Україні народжувалися 9% діток. Але після повномасштабного російського вторгнення таких стало майже вдвічі більше – результат щоденного, щохвилинного стресу, у якому змушені жити мами”, – зазначила Зеленська.

Leave a Reply