22.02.2022

Миколаївська влада пояснила навіщо закривають інтернати по всій області

У «Законі про освіту» не передбачено загальноосвітніх шкіл-інтернатів.

Про це розповів директор департаменту освіти та науки Миколаївської ОДА Алла Веліховська.

Так, на початок минулого року в Миколаївській області налічувалося 22 інтернатні заклади. Станом на сьогоднішній день їхня кількість скоротилася до 19.

«Що таке загальноосвітня школа-інтернат? Це школа-інтернат, в якій знаходяться діти, які не мають певних нозологій та не мають жодних відхилень. Якщо у сім’ї складні умови, батьки вирішують, що діти будуть цілодобово саме в таких інтернатах», – каже Алла Веліховська.

За словами директора департаменту освіти, враховуючи реформу децентралізації, що відбувається, у 52 громадах створено відповідні органи опіки для дітей, і ті діти, які тимчасово в «важких умовах» залишаються під опікою громади. Для сиріт, наприклад, можуть бути створені будинки сімейного типу, за словами фахівця, на це виділяється субвенція.

У 2021 році в Миколаївській області реорганізували 16 закладів, у тому числі дві загальноосвітні школи-інтернати: Березківську школу-інтернат, розташовану у Кривоозерському районі, реорганізували на художній ліцей, та інтернат №5 на пр.Миру у Миколаєві, на спортивний ліцей обласного підпорядкування.

Окрім того, з 1 січня перестала працювати і Володимирська школа-інтернат.

«Поясню чому: за парканом від цієї школи-інтернату розташована звичайна загальноосвітня школа громади. І різниця в тому, що на навчання дитини у звичайній школі виділяється державою 30 тис. грн. на рік, а на дитину з інтернату 212 тисяч. Там 45 учнів та всі жителі громади, та в обслуговуванні працівників разом із вчителями 42 особи. Тому не вигідно і не розумно витрачати такі шалені гроші», – упевнена чиновник.

При цьому, за словами Алли Веліховської, на спеціальні школи-інтернати, де перебувають діти з розумовою відсталістю, опорно-руховими проблемами, порушеннями слуху тощо, накладено мораторій. Такі інтернати не підлягають переформуванню.

Джерело: СвідокІнфо

Leave a Reply