17.07.2022

Миколаївські аграрії чекають на розблокування морських портів

Мінімум 50 відсотків врожаю, зібраного у 2021 році, залишилося у сховищах миколаївських аграріїв. Через повномасштабне вторгнення військ Росії в Україну та блокування морських портів можливість експорту зернових обмежена.

Про це розповіла депутатка Миколаївської обласної ради, голова комісії з питань агрополітики Надія Іванова.

За словами Надії Іванової, експорт зерна через порти Миколаєва відбувався до 23 лютого 2022. Адже саме у лютому-березні на світовому ринку період найбільшого попиту на цю продукцію. Деякі аграрії зберігають свій врожай до того, як буде найвища ціна, котра формується у березні-квітні.

“Аграрії зберігали до того моменту, коли буде встановлена найбільша ціна. Експерти прогнозували різні ціни. В ці місяці для весняно-польових робіт аграріям потрібні обігові кошти, тоді вже здають зерно по піковій ціні, і закуповують потрібний матеріал”, — розповіла Надія Іванова.

До війни через порти транспортувалось 80-90 відсотків експорту зерна та олії. Зараз вони заблоковані російськими військами, тому експортувати збіжжя можна лише автомобільним, річковим і залізничним транспортом.

“Нинішня можливість експорту дуже обмежена. Бо сьогодні великі пробки, на території порту немає складів, немає жодного опрокидувача, тільки самоскиди приймаються, взагалі немає інфраструктури, щоб оперативно приймати, відвантажувати тощо”, — сказала Надія Іванова.

Морський шлях логістично найдешевший, розповіла Надія Іванова, автомобільний транспорт дуже дорогий, а на залізничному багато пошкоджених шляхів.

“Розмовляла з експортерами, кажуть коло вагона мінімум 30-60 днів, а у вагоні всього 60-70 тонн. Всій країні дуже потрібен вихід в море. Завдяки звільненню від окупантів острова Зміїний стало можливим використання каналу гирла Бистре суднового ходу річки Дунай-Чорне море”, — сказала Надія Іванова.

Як розповіла депутатка, багато зернотрейдерів, які закупили врожай 2021 року, не змогли його експортувати через воєнні дії. Внутрішній ринок стільки не використовує, скільки зерна виробляють аграрії країни, через це закупівельні ціни на зерно низькі.

Джерело: СвідокІнфо

Залишити відповідь