28.06.2022

Миколаївські перевізники вимагають збільшити вартість проїзду

У зв’язку із зростанням вартості пального міська влада Миколаєва розглядає питання щодо підвищення цін на проїзд у громадському транспорті.

Приватні перевізники говорять, що ціна в десять гривень, яка встановлена наразі, не є рентабельною, тому чекають, аби ухвалили відповідне рішення, передає Суспільне.

Ціна на перевезення формується з кількох показників: пасажиропотік, вартість палива, вартість витрат на справний стан автотранспорту.

“Вартість палива підвищилась майже на 30 відсотків, розглядається питання щодо підвищення ціни на проїзд у місті Миколаєві. Найближчим часом це питання буде розглядатися міською радою і сподіваємось, що ціна на проїзд буде підвищена, тому що без цього ми не зможемо працювати, тому що наразі наші перевезення не є рентабельними”, — говорить директор комунального підприємства “Миколаївпастранс” Олексій Ушаков.

Миколаївські перевізники просять збільшити вартість проїзду у громадському транспорті

Автобуси підприємства “Миколаївпастранс”. Фото: Єлизавета Кротик

На відповідний пасажиропотік довелось скорегувати кількість транспорту, що курсує містом. За словами голови громадської спілки “Інфраструктура Миколаївщини” Едуарда Волошиновича, ціна в десять гривень за проїзд з пасажира все одно не покриває витрати водіїв.

“На сьогодні пасажиропотік суттєво зменшився, в декілька разів впала кількість автомобільного пасажирського транспорту, який курсує вулицями і маршрутами міста. Натомість суттєво зросла вартість пального. Перевізники працюють у критичних умовах. Єдиним джерелом доходу перевізника є плата за проїзд”, — говорить Едуард Волошинович.

Миколаївські перевізники просять збільшити вартість проїзду у громадському транспорті

Едуард Волошинович, голова громадської спілки “Інфраструктура Миколаївщини”. Фото: Єлизавета Кротик

Віктор понад п’ять років працює на одному з маршрутів міста. У зв’язку із підвищенням ціни на паливо та зменшенням пасажиропотоку в місті, ледве вистачає заправити авто та здати щоденний план, говорить водій.

“В половину зменшився потік. І соляра здавлює. Якщо соляру по 40 грн поставити, то не треба більше нічого підіймати. Соляру знизити до 40 грн, як було, тоді не треба підвищувати ціну на проїзд”, — каже водій.

Миколаївські перевізники просять збільшити вартість проїзду у громадському транспорті

Зупинка громадського транспорту. Фото: Єлизавета Кротик

Планують підвищити вартість проїзду з пасажира до 15 грн, говорять в “Миколаївпастранс”. Така ціна зависока для миколаївців, вважає Олена, жителька обласного центру.

“Багато людей повиїжджало, багато людей не працює, немає бензину. Так важко всім. Але я думаю, що потрібно тимчасово перечекати з підвищенням ціни”, — говорить Олена.

За словами Едуарда Волошиновича, платоспроможність пасажирів низька, так само як і кількість цих пасажирів. Утім, в умовах відсутності грошей для обслуговування та заправки авто, перевізники не зможуть виконувати свою роботу.

Leave a Reply