15.06.2022

Миколаївські спортсмени виступають на чемпіонаті світу з паралімпійського плавання

Двоє миколаївських спортсменів виступають у складі української команди на чемпіонаті світу з паралімпійського плавання. Змагання тривають з 12 до 18 червня в португальській Мадейрі.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця Миколаївського обласного центру фізичної культури та спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт” Тетяна Жуковська.

У перші два дні змагань студентка факультету фізичного виховання і спорту Чорноморського національного університету імені Петра Могили, майстер спорту міжнародного класу Ганна Гонтар виборола дві срібних медалі у стометрівках на спині та вільним стилем.

За словами Тетяни Жуковської, перший старт миколаївця Дмитра Василенка був не дуже вдалим, але в нього є ще шанси поборотися за призові місця. Для Дмитра це перші змагання такого рівня.

“Дмитро Василенко тренується в “Інваспорті” три роки. Це його дебют на виїзді. Ганна Гонтар має вже досвід участі та перемог у міжнародних змаганнях. У серпні 2021 року вона стала бронзовою призеркою Паралімпійських ігор у Токіо. Плаванням займається з дитинства, спочатку в Херсоні, і вже сьомий рік у Миколаєві. Обидва спортсмени тренуються в спортивному комплексі плавальних басейнів “Водолій” у тренерів Тетяни та Миколи Ільїних”, — розповіла Тетяна Жуковська.

Миколаївським спортсменам через повномасштабну війну та активні бойові дії в регіоні довелося евакуюватися. Підготовку до змагань в Мадейрі вони продовжили за кордоном. Тетяна Жуковська каже, що Ганна Гонтар тренувалася у Фінляндії, а Дмитро Василенко — спочатку в Кам’янському, а потім у Чехії.

За підсумками трьох днів змагань українські спортсмени вибороли 12 медалей: три золоті, чотири срібні та п’ять бронзових.

У змаганнях беруть участь 509 спортсменів із 60 країн світу. Українська команда складається з 22 плавців.

Leave a Reply