17.06.2022

Миколаївських пацієнтів з хворим серцем консультував провідний аритмолог

Провідний аритмолог  України Олег Сичов приїхав у Миколаїв для надання консультацій жителям  області та визначення пацієнтів, яким показана операція на серці у Інституті ім. Стражеска

Прийом відбувався у Кардіоцентрі Миколаївської обласної лікарні. Як розповів його завідувач – заслужений лікар України, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук О.В.Шабільянов, усі пацієнти – з порушеною функцією серця. Свого часу через важкі аритмії чи серцеву недостатність  були прооперовані хірургами Кардіоцентру, їм було встановлено  електрокардіостимулятори.

Електрична активність приладу  має визначений термін дії, і потребує пильної уваги за станом здоров’я хворого з боку кардіологів, щоб своєчасно провести його заміну.

Зокрема, Олександр Володимирович Шабільянов проінформував:

«Ми вже багато років реалізуємо договір про науково-практичне співробітництво з Національним науковим інститутом кардіології імені академіка М.Д. Стражеска Національної академії медичних наук (м. Київ).  І це не тільки професійна співпраця, а й теплі дружні зв’язки з колегами. У довоєнний час консультації столичних спеціалістів наші пацієнти отримували у себе вдома досить часто.

Від початку війни – таку нагоду маємо вперше. Тому ми дуже вдячні,  що у цей складний час у прифронтовий Миколаїв прибув провідний спеціаліст з лікування порушень ритму серця, професор  Олег Сергійович Сичов. Вдячні директору інституту академіку Володимиру Миколайовичу Коваленко за можливість відрядити відомого фахівця у відрядження в наш регіон. Особливі слова подяки від нас і  наших пацієнтів професору, якому довелось ризикувати, долаючи  автобусом неблизький шлях – з блокпостами, щоб проконсультувати наших хворих з найбільш складними порушеннями серцевого ритму.  Це майже героїчний вчинок – приїхати у місто, яке тримає оборону, де постійні сирени та обстріли, щоб виконувати свою роботу, роботу лікаря, лікаря з великої літери, яким є професор О.С. Сичов.

Результатом цього візиту дуже задоволені. Найбільш важким хворим було запропоновано пройти лікування  в Інституті кардіології імені М.Д.Стражеска, названо дату, коли їх чекають на госпіталізацію у м. Києві. До речі, операція по заміні кардіостимулятора, а також сам прилад – інститутом надаються безкоштовно, оскільки фінансуються за бюджетною програмою».

Асистентами професора під час прийому були хірурги Володимир Мазепа і Юрій Наточій, які напередодні проводили комплекс необхідних обстежень.

Про поїздку до Миколаєва  професор О.С. Сичов,  завідувач відділення аритмій Інституту кардіології ім. М.Д. Стражеска Національної академії медичних наук зазначив наступне:

«Ми займаємось лікуванням порушень ритму серця. Є такі види аритмій, які не лікуються медикаментозно. Тобто, для нормальної роботи серця треба ставити пристрій. Тому ми з Олександром Володимировичем обговорили конкретні випадки, дійшли консенсусу, що люди мають використати наявну  можливість, те, що в інституті на сьогодні є безкоштовні кардіостимулятори. Наразі  регіони вже відчули на собі проблеми з логістикою, оскільки фірми, які  поставляли ці прилади – це виробники або європейські, або американські. Зараз складнощі великі. Ціна не змінилась, а от можливості для закупівель і доставки, особливо у прифронтових містах – зовсім інші, ніж були у мирний час. І, зрештою, простіше мене направити у Миколаїв, щоб я оглянув хворих, ніж щоб кожен пацієнт зайвий раз їхав до Києва… Важливо що тим, кому я призначив госпіталізацію, долі  не можна гаяти час. Для них операція – життєва необхідність».

Принагідно зазначити, що незважаючи на війну  професор О.С.Сичов не змінив свій робочий графік.

Навіть коли в Бучі, Ірпіні стояли орки – нікуди не виїжджав із Києва – щодня ходив на роботу.

За словами медиків Кардіоцентру, війна суттєво збільшила ріст серцево-судинних захворювань. Їх складно лікувати. Психологічне напруження і пережиті стреси не минають для людей безслідно. Особливо почастішав гострий коронарний синдром – інфаркт міокарда, складні порушення ритму. Проблема – терпіння і страх. Жителі сільський районів попросту терплять до останнього, чим ускладнюють перебіг захворювання.  Ігнорують  лікування, тому що бояться залишати межі рідних домівок.

Є і інші причини. Чимало сімейних лікарів залишили межі області, і люди мало звертаються за направленням до кардіолога. Лікувати цих хворих складніше, а нерідко саме через зволікання, на жаль, важко допомогти.

Олександра Ментель, журналіст.

Leave a Reply