30.04.2022

Миколаївський дизайнер відновлює з конструктора LEGO зруйновані війною будинки

Дизайнер із Миколаєва Олександр Єрмолаєв відновлює з конструктора LEGO зруйновані війною будинки, які мають краєзнавче та історичне значення.

Про це він розповів кореспонденту Укрінформу.

“Спочатку мені здавалось, що “гратись в іграшки” і розповідати про архітектуру України, коли тисячі українців гинуть від рук рашистських нелюдів, не доречно. Але коли ракета влучила і зруйнувала приміщення ОДА в Миколаєві, вирішив, що кожен підтримує нашу боротьбу з ворогом як може – хтось гривнею, хтось творчістю. Так виникла ідея розповідати сучасну історію за допомогою того матеріалу, яким я непогано володію. Отже, наш проєкт MiniMisto розповідає про архітектуру України, яка постраждала внаслідок обстрілів рашистів та жахливі наслідки воєнних злочинів путінської орди”, – говорить Олександр.

До кожної своєї моделі автор готує цікавий історичний екскурс та розміщує оригінальну фотографію.

За його словами, наразі опубліковано вже шість моделей. Це Миколаївська ОДА, пам’ятник архітектури “Турецька криниця” у селі Гур’ївка на Миколаївщині, миколаївський міжнародний аеропорт, залізничні вокзали у Краматорську та Охтирці і тамтешній краєзнавчий музей.

Поступово до цієї ініціативи долучаються лего-майстри з інших куточків України. Вже є перша така робота – це будинок Юр‘єва у Маріуполі.

“Наразі я не знаю, скільки всього буде моделей. Але ми з колегами будемо працювати скільки зможемо. У воєнний час у мене немає можливості будувати наживо, тому змушений поки що працювати у віртуальному конструкторі. Публікуємо, в основному, у соцмережах, але у нас є і сайт minimisto.in.ua. Після перемоги хочемо відбудувати наживо ці моделі для виставки”, – ділиться планами майстер.

Напередодні новорічних свят у Миколаєві вже працювала виставка історичних пам’яток міста Олександра Єрмолаєва, зроблених із LEGO “Архітектура у мініатюрі”. Це були дуже цікаві та дивовижні по своїй реалістичності експонати, які демонструвалися вперше. Автор робіт дуже точно, у тонких подробицях відтворив визначні пам’ятки архітектури нашого міста та області.

Дизайнер із Миколаєва відновлює з конструктора LEGO зруйновані війною будинки (Фото) - изображение 1Дизайнер із Миколаєва відновлює з конструктора LEGO зруйновані війною будинки (Фото) - изображение 2Дизайнер із Миколаєва відновлює з конструктора LEGO зруйновані війною будинки (Фото) - изображение 3

 

Leave a Reply