11.02.2026

Миколаївський глиноземний завод планують продати США або Індії

Фонд державного майна України планує до липня цього року виставити на продаж Миколаївський глиноземний завод, конфіскований у російського олігарха Олега Дерипаски.

Про це новий очільник Фонду держмайна Дмитро Наталуха.

Відповідаючи на питання журналіста щодо того, які об’єкти великої приватизації першочергові для приватизації, Дмтро Наталуха назвав Одеський припортовий завод (ОПЗ), торгово-розважальний центр в Києві Ocean Plaza, Демуринський гірничо-збагачувальний комбінат і Миколаївський глиноземний завод. Такий, за його словами, план на найближчі пів року.

— По активах на кшталт ОПЗ будуть більш стратегічні гравці. Важливо розуміти: активи ОПЗ чи Миколаївського глиноземного самі собою мають умовну цінність. Вони замислювалися як частина виробничого ланцюжка Радянського Союзу. Тому продаж ОПЗ для відновлення виробництва добрив – це питання, хто може дозволити собі платити високу ціну за газ або транспортування газу. І в складі якої групи цей актив можна розвивати і капіталізувати. Те саме стосується глиноземного заводу. Він створює цінність, але є проміжною ланкою від ресурсу до продукту з доданою вартістю, – сказав Дмитро Наталуха.

Він зазначив, що для МГЗ потрібно шукати зовнішнього інвестора, який може «дозволити собі не надто зважати на воєнні ризики» та «своїм прапором, громадянством може гарантувати безпеку активу».

У якості потенційних можливих інвесторів голова Фонду держмайна назвав США та Індію.

— Є два шляхи. Перший – ми нікого не знаходимо, чекаємо завершення війни, зниження воєнних ризиків і тоді розраховуємо на більшу конкуренцію. Коли закінчиться війна, ми не знаємо, а гроші потрібні зараз. Плюс є нюанс, який не варто недооцінювати. Поки триває війна, у нас є певна свобода діяти в правовому полі. Після завершення бойових дій повернення до «нормальності» може ускладнити застосування екстраординарних рішень щодо активів чи осіб. Тому чекати – це варіант, але питання, скільки за цей час втратить держава. Ми намагаємося порахувати. Другий шлях – знайти стратегічного інвестора, який своєю репутацією або глобальним статусом прикриє актив. Так, можливо, ми продамо дешевше, але в майбутньому, через інтеграцію в глобальний ланцюжок, держава може виграти, – сказав Дмитро Наталуха.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *