20.07.2022

Миколаївський театр ляльок влаштовує виїзні вистави для дітей, що покинули домівки через війну

Творчий колектив Миколаївського обласного академічного театру ляльок організовують вистави та розважальні програми для дітей, що разом із батьками були вимушені покинути свої домівки через війну. Такі виїзди актори театру влаштовують з березня.

Про це розповіла керівниця літературно-драматичної частини Миколаївського академічного обласного театру ляльок Олена Антонова.

За словами Олени Антонової, від початку повномасштабної війни колектив театру вирішив, що не лишатиметься осторонь та допомагатиме людям, що в тій чи іншій формі постраждали від війни.

“Театр, крім розважальної, бере на себе функцію психологічної реабілітації. Сьогодні це те, що ми можемо зробити для дітей і дорослих в умовах воєнного часу. Ми маємо потребу працювати, зустрічатись із глядачами, лікувати їх мистецтвом, виводити зі страшного стану, в якому багато хто з них є, і в цьому бачимо нашу місію сьогодні. Театр не може бути осторонь! Це наш культурний фронт”, — сказала Олена Антонова.

На виїзних зустрічах актори ставлять вистави, влаштовують ігрові програми, зустрічі з артистами, майстер-класи акторського мистецтва з використанням ляльок тощо. Такі виїзди намагаються влаштовувати раз на тиждень.

“Якщо це вистава, то “Іванкова сопілка” — казка, яку розповідають козаки про перемогу народу над жадібним царем, про справедливість і про те, що головний не цар, а люди з народу, які працюють, сіють, жнивують і добивається справедливості. Або українська народна казка “Колобок”. Ми її показували в день вишиванки! Якщо це ігрова програма, то герої в українських костюмах. Якщо ігрова з дискотекою — то українські народні пісні й танці”, — розповіла Олена Антонова.

Зі слів Олени Антонової, головна мета подібних зустрічей – повернути дітям вкрадене дитинство хоча б на мить. Ляльки, які привозять із собою актори, допомагають дітям відволіктися, розслабитися, посміятися тощо, каже жінка.

“Лялька допомагає у складних випадках. Бо, якщо сторонню людину, артиста, музику, гучних звуків дитина може злякатись, то ляльку сприймають зовсім по-іншому: як казкового героя, як друга, як свого товариша дитинства. І нас це тішить”, — розповіла Олена Антонова.

Якщо під час виступу чи ігрової програми звучить сигнал повітряної тривоги, актори та діти спускаються у сховище. Там вже, говорить жінка, театралам доводиться імпровізувати, оскільки немає реквізиту, декорацій та техніки.

У серпні колектив театру планує піти у відпустку, тому кількість виїзних зустрічей дещо зменшиться.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply