26.05.2022

Миколаївводоканал цілодобово перевіряє якість води яка подається городянам

Цілодобово якість води, яка подається городянам з Бузького лиману, перевіряється фахівцями лабораторії питної води МКП «Миколаївводоканал».

До повномасштабного вторгнення русні, миколаївці отримували воду з р. Дніпро, яка відповідала державним санітарним правилам і нормам. Зараз же маємо придатну, лише для проведення господарсько-побутових потреб. Однак, її аналіз теж потрібно робити.

Щоденно контроль за якістю здійснюється за мікробіологічними, хімічними та органолептичними дослідженнями. Для знезараження використовується рідкий хлор. Щоденно його дозу визначають фахівці лабораторії, щоб вистачало «вбити» всі бактерії.

На жаль, після очищення та фільтрації зробити цю воду, все ж таки придатною для вживання неможливо. Адже технічний стан очисних споруд, які побудовані в 70-х роках минулого століття, не дозволяють привести до вимог ДСаНПіН. Тому, в десятки разів перевищено більшість показників. Зокрема, рівень сульфатів, хлоридів, жорсткість.

Закликаємо  городян, не нехтувати рекомендаціями й взагалі воду, яка подається в будинки, не вживати в їжу. Слід використовувати лише для прибирання приміщення, прання та миття посуду.

Прес-служба МКП «Миколаївводоканал»

Leave a Reply