13.11.2015

На Миколаївщині вчилися швидко реагувати на надзвичайні події

indexЗ 11 по 12 листопада на території м. Вознесенськ та Вознесенського району проходили багатоступеневі командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту

Перший день навчань розпочався для учасників вранці, коли місто ще спить, а співробітники всіх відповідних структур знаходяться вдома.

Так, близько 5-ї години було надано умовну інформацію про те, що в м. Вознесенськ на автозаправному комплексі внаслідок порушення правил пожежної безпеки при заправці стався вибух, який, за легендою, призвів до загибелі трьох осіб, отримання опіків двома особами та знаходження під завалами зруйнованої будівлі операторської ще двох осіб. Витягти постраждалих, не допустити поширення вогню, ліквідувати пожежу – саме такі завдання ставилися при відпрацюванні ввідної. Всі залучені виконавці впоралися із завданнями.  Повідомляє прес-служба  ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Цього ж дня органами управлінь та силами цивільного захисту було відпрацьовано дії на випадок аварії на залізничному транспорті, де, за тактичним задумом, внаслідок зіткнення пасажирського та товарного поїздів 3 пасажирські вагони зійшли з рейок, один з них перекинувся, загинуло 8 пасажирів, 4 людини заблоковані конструкціями вагону, 36 чоловік отримали травми різної ступені тяжкості. Виникла розгерметизація цистерни та пожежа в одному з пасажирських вагонів. Тут  необхідно було здійснити аварійний та довгостроковий прогнози хімічного забруднення території, організувати роботу оперативної групи, штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та органів з питань евакуації, здійснити режимно-обмежувальні заходи в зоні хімічного забруднення, провести аварійно-рятувальні роботи. Нарощуючи обстановку було поставлено завдання щодо розміщення та забезпечення життєдіяльності 100 пасажирів потягу. Відпрацьовуючи додаткову ввідну слід було прийняти низку рішень, серед яких визначення місце розселення постраждалих, їх харчування.

Прогнозуючи негаразди зимового періоду, на другий день навчань всім задіяним структурам довелося зіштовхнутися з наслідками умовного погіршення погодних умов. На цей раз значної шкоди, а саме кілометрові затори, руйнування лікарень, об’єктів життєзабезпечення та економіки, а також травмування місцевого населення, які сталися в результаті шквалистого вітру у сукупності з дощем та мокрим снігом, зазнали Вознесенський, Братський, Новоодеський та Березанський райони. Учасникам слід було прийняти відповідні рішення, вжити першочергові заходи, сповістити жителів про існуючу загрозу тощо.

Розгерметизація комунального трубопроводу з подальшим вибухом газоповітряної суміші у житловому будинку, виявлення картонної коробки з написом, що містить загрозу терористичного характеру, африканська чума свиней та інші умовні надзвичайні ситуації  протягом двох днів долали учасники навчань.

Підводячи підсумки багатоступеневого командно-штабного навчання перший заступник начальника Головного управління ДСНС України у Миколаївській області Микола Панасенко підкреслив:

«Протягом двох днів всі співробітники, задіяні на навчаннях,  мали нагоду продемонструвати вміння та навички у ліквідації потенційно можливих надзвичайних подій та ситуацій. Плануючи тренування ми намагалися включити події, з якими вже неодноразово доводилося стикатися рятувальникам та представникам органів управлінь та сил цивільного захисту. До них можна віднести снігові замети, ожеледиця та затори на автошляхах. Це дало змогу напередодні зимової пори року поновити у пам’яті знання та вже на існуючому досвіді скорегувати рішення, що будуть прийняті у випадку повторення природного лиха, підготувати техніку та оснащення, а також перевірити її справність. Також цього разу ми включили менш специфічні та знайомі проблеми. Наприклад, африканська чума, з якою нам цього року вже довелося стикнутися, і як показала практика, вирішення даного питання теж потребує залучення великої кількості резервних сил, коштів та прийняття миттєвих першочергових рішень. Загалом навчання пройшли на задовільному рівні»

 

Leave a Reply