13.06.2022

На Миколаївщині планують забезпечити видачу 30 тисяч хлібин щодня

На миколаївський хлібзавод для виробництва 30 тисяч хлібин щодня виділятиметься 16 800 кілограмів борошна. Вага кожного буханця 560 грамів.

Наразі збільшено фінансування виробництва хліба та кількість точок роздачі в Миколаєві, розширено перелік громад, що підпадають під дію програми від Організації Об’єднаних Націй.

Про це розповів депутат Миколаївської райради Сергій Колесник.

Дія гуманітарної програми з видачі хліба була на деякий час припинена, адже відбувалося переукладання угод між хлібзаводами на території України та Всесвітньою продовольчою програмою від ООН (World Food Programme, WFP).

“Перший термін програми був розрахований на два місяці: квітень-червень 2022 року. Він вже відпрацьований і в таких містах, як Миколаїв, Харків та Дніпро, відбувалася процедура переоформлення документів, що потребувало певного часу. По територіальних громадах були залишки хліба, але в Миколаєві роздача хліба припинилася. Наразі ми отримали позитивне підтвердження наміру і гарантії продовження цього проєкту до серпня 2022 року”, — сказав Сергій Колесник.

Відповідно до заявок була збільшена кількість борошна, що надходить на хлібзавод і з якого випікається хліб.

“У нас була квота майже 18 тисяч хлібин щодня: це для жителів Миколаєва і шести територіальних громад Миколаївського району. Зараз квота збільшена до 30 тисяч хлібин щодня. Через збільшення фінансування донорами ООН у нас з’явилася можливість долучити до цієї програми ще п’ять територіальних громад — Баштанського району: Баштанську, Новобузьку, Березнегуватську, Широківську, а також Миколаївського району Радсадівську громаду. Вони додалися до тих шести, з якими ми вже працюємо зараз. Тож, кількість ОТГ збільшена з шести до одинадцяти”, — розповів Сергій Колесник.

За словами Сергія Колесника, на першому етапі, від старту акції з 16 квітня, роздавали близько дев’ять тисяч хлібин жителям Миколаєва та двох громад Миколаївського району — Галицинівської та Воскресенської. На другому етапі долучили ще чотири тергромади Миколаївського району — Веснянську, Шевченківську, Первомайську та Костянтинівську, роздавали вже 18 тисяч хлібин.

“Чому ці громади? Вони розташовані поблизу Миколаєва і саме ці громади найбільше постраждали внаслідок воєнних дій. Їм найбільше була потрібна допомога”, — сказав Сергій Колесник.

“З 14 червня маємо забезпечити видачу вже 30 тисяч хлібин щодня. Міським гуманітарним штабом було вирішено збільшити кількість точок роздачі в місті Миколаєві: було 30, додається ще майже 20. Тобто загалом до 50 пунктів. Це робиться для того, щоб максимально впорядкувати цей процес, зменшити навантаження на вже наявні пункти видачі, адже дуже багато людей там збирається, скупчується і це неправильно у прифронтовому Миколаєві”, — сказав Сергій Колесник.

Із 2 червня в місті була запроваджена система продуктових карток.

“Черг стало менше, вдалося контролювати, щоб не одні й ті ж люди отримували продукти щодня. У нас є правило: видаємо хліб раз на три дні в одні руки, щоб якомога більшій кількості миколаївців надати цю допомогу”, — розповів Сергій Колесник.

Весь хліб випікається на одному з хлібзаводів Миколаєва. Донору була надана інформація щодо можливості участі в програмі ще одного миколаївського підприємства. Яке буде рішення донора, ще невідомо.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply