28.06.2022

На Миколаївщині прокуратура намагається повернути державі скіфські кургани.

Кілька десятиліть тому в Миколаївській області існувала “мода” на роздачу історичної спадщини у приватні руки. “Завдяки” цьому багато пам’яток архелогії потрапило у приватну власність. Особливо “прославився” цим Кривоозерський район.

За минулі роки вдалося повернути у власність держави  частину скіфських курганів, незаконно приватизованих. Але процес триває. В даний час Кривоозерським районним судом відкрито провадження за позовом Первомайської окружної прокуратури Миколаївської області до Первомайської райдержадміністрації та фізичних осіб-землевласників, про повернення державі двох земельних ділянок із розташованими на них курганами, які являються археологічними пам’ятками місцевого значення, датовані кінцем ІV тисячоліття до нашої ери – початком ІІ тисячоліття нашої ери.

Прокуратурою встановлено, що кургани на початку 2000-х років незаконно були передані у приватну власність, під час розпаювання земель на території Секретарської сільської ради Кривоозерського району.

Водночас статтею 17 Закону України «Про охорону культурної спадщини» закріплено, що виключно держава є власником пам’яток археології.

З огляду на вказані порушення, прокурором з метою захисту інтересів держави, подано позов до суду.

Інформація про це розміщена на сторінці Миколаївська обласна прокуратура у ФБ.

Leave a Reply