07.03.2022

На Миколаївщині ситуація з інсуліном складна, але не критична

У Миколаєві станом на 6 березня всі, хто звернувся до аптек з електронними рецептами, отримали інсулін. У місті інсулін є в достатній кількості.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла лікарка-ендокринологиня комунального некомерційного підприємства “Миколаївська обласна клінічна лікарня” Наталя Кошева.

За словами Наталі Кошевої, отримати інсулін в Миколаєві складно через те, що аптеки працюють з 10:00 до 14:00, частина аптек не працюють взагалі, не з кожного району міста можна доїхати до аптеки, де інсулін є в наявності.

“На аптечних складах є інсулін в повному обсязі, оскільки за останній тиждень аптеки практично не працювали. Головне, щоб не висла електронна система і аптеки виявили бажання видавати інсулін. Більшість аптек просто не відповідають. Пацієнти з районів повідомляють, що на сьогодні забезпечені інсуліном, але запас мінімальний“, — сказала Наталя Кошева.

Як розповіла Наталя Кошева, із першого дня війни вона налагоджує постачання гуманітарної медичної допомоги в Миколаїв із Франції, Великобританії, але вантаж ще тільки підготовлюють.

“На сьогодні катастрофи немає, запас є у людей, хоч і мінімальний. Прохання — не панікувати, у кожного хворого є свій ендокринолог, який має допомогти: замінити види інсуліну, підібрати дози, скомбінувати тощо”, — сказала Наталя Кошева.

За словами Наталі Кошевої, до Миколаєва надійшла гуманітарна допомога з Молдови.

“Люди за власні гроші купили інсулін. Але його дуже мало. Видавати упаковками не вийде, адже прийшло по дві-три упаковки кожного препарату. Передала препарати в громади нашої області: Снігурівську, Первомайську, Вознесенську, Єланецьку, де зовсім немає інсуліну. Небагато роздано пацієнтам у Миколаєві і передано теробороні за потреби”, — розповіла Наталя Кошева.


Перелік аптек у Миколаївській області, які мають інсулін

Об 11:46 Миколаївська обласна військова адміністрація опублікувала перелік аптек області, в яких інсулін є у наявності.

Leave a Reply