Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища (World Environment Day). Начальник науково-дослідного відділу НПП «Бузький Гард» Сергій Легкий окреслив ту шкоду, яку наносять воєнні дії, і попросив кожного хоча б мінімально долучитися до збереження природи.
Головна мета започаткування Всесвітнього дня навколишнього середовища — стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі.

Автор: Сергій Легкий
У 2000 р. в цей день розпочато програму ООН «Тисячоліття довкілля — приступити до дій». Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.
Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища ще раз переконує: основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є екологічно небайдужа громадськість. Тому всі ми маємо усвідомити, що велика й відповідальна справа охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів — це наша спільна турбота і наше спільне майбутнє. Цього дня ми не лише працюємо на користь, але й всіляко пропагуємо ідею захисту та раціонального використання природних ресурсів — що є запорукою майбутнього нашої держави.

Автор: Сергій Легкий
Всесвітній день охорони навколишнього середовища — це зазвичай «народна подія», яку супроводжують такі барвисті видовища, як вуличні мітинги, паради велосипедистів, «зелені» концерти, конкурси творів у школах, висадження дерев, кампанії з регенерації відходів, прибирання території та інші заходи. У багатьох країнах цю щорічну подію використовують для ініціювання дій на політичному рівні, а також як можливість підписати або ратифікувати міжнародні конвенції з охорони навколишнього середовища.
Значної шкоди навколишньому природному середовищу завдають військові дії. Відбувається:
- руйнування ґрунтового і рослинного покривів унаслідок артилерійських та ракетних обстрілів, пожеж;
- забруднення території рештками знищеної військової техніки, паливно-мастильними матеріалами;
- забруднення повітря внаслідок пожеж на об’єктах інфраструктури та в природних екосистемах, вибухів боєприпасів, складів мінеральних добрив;
- фізичне знищення, травмування тварин, розлякування вибухами у період розмноження, порушення середовищ існування, вимушені переміщення тварин на інші території;
- порушення, зміна ландшафтів фортифікаційними спорудами;
- ущільнення ґрунту, знищення чи пошкодження рослин і тварин унаслідок проїзду важкої військової техніки;
- забруднення поверхневих і ґрунтових вод унаслідок потрапляння рідких побутових відходів, паливно-мастильних матеріалів унаслідок руйнування або аварій на об’єктах критичної інфраструктури;
- накопичення продуктів руйнування будівель.
Небезпеку спричиняє замінування територій, це високі ризики для життя як людей, так і тварин.

Автор: Сергій Легкий
Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен сам для себе повинен знайти шляхи для покращання навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.