23.06.2022

Навчальний процес в Україні може стартувати раніше вересня

За словами Міністра Сергія Шкарлета, вищі навчальні заклади можуть отримати дозвіл від відомства для старту освітнього процесу в серпні.

В Україні в умовах чинного воєнного стану можуть змінити терміни початку навчального процесу. Цю інформацію в ефірі телемарафону озвучив Міністр освіти Сергій Шкарлет.

Як відомо, 19 червня Верховна Рада затвердила законопроект №7325, який на час дії воєнного стану скасовує норми щодо максимальної кількості учнів у класі, тривалості навчального року, дати його початку та/або закінчення.

За словами Сергія Шкарлета, 1 вересня є важливою датою для освітян, тому Міносвіти планує розпочати навчальний рік у школах саме у перший день осені. Разом з цим міністерство допускає винятки, за яких освітній процес може стартувати раніше.

“Ми можемо сьогодні дати дозвіл у рамках автономії розпочинати освітній процес на початку чи середині серпня. Це не є чимось неадекватним, оскільки кілька років поспіль деякі університети це впроваджують, особливо там, де є практика, індивідуальна освіта чи особливості формування певного специфічного навчального процесу”, — продовжив профільний міністр в ефірі телемарафону.

Коментуючи відміну обмеження на максимальну кількість дітей у класах, Сергій Шкарлет попередив, що нововведення стосується виключно дистанційної форми навчання. За його словами, через вторгнення ЗС РФ уряд дав можливість навчатися кожному з огляду на кількість переселенців та 600 тисяч учнів, які були змушені виїхати за межі України.

Підсумовуючи, Сергій Шкарлет заявив, що дистанційна форма навчання буде також у регіонах, де тривають активні бойові дії.

Джерело: КорабеловІнфо

Leave a Reply