12.07.2022

Навіщо Миколаївщина рашистам

За даними сайту Мінагрополітики, щороку через порти Миколаївщини відвантажується 25 відсотків українського зерна, що йде на експорт.

Виробничий аграрний потенціал області і можливості для транспортування сільгосппродукції — одна зі справжніх причин спроб Російської Федерації захопити Миколаївську область.

Про це розповіла голова комісії з питань агрополітики Миколаївської облради Надія Іванова.

За інформацією облдержадміністрації, на Миколаївщині мільйон сімсот тисяч гектарів ріллі — п’ять відсотків всієї орної землі України. Розвинена переробка сільгосппродукції — молочне, борошномельне, круп’яне виробництва, овочеве та фруктове консервування, олійноекстракційні заводи. За цими критеріями область переважає окуповану Херсонщину, звідти ворог вивозить сировину — збіжжя та городину. Овочі і кавуни, вирощені херсонськими фермерами, відправляють до окупованого Криму і в Росію з двох причин. Як говорить голова профільної комісії Миколаївської облради, директорка сільгосппідприємства Надія Іванова – через бажання отримати щось безкоштовно або майже безкоштовно і брак такої продукції в наших агресивних сусідів.

“Якщо брати географію Росії, то в них постачання своєї такої продукції не може вистачити — виходячи з кліматичних зон, де в них можна це вирощувати і з того, що вони можуть виробляти. Тут вони не експортоорієнтовані на овочі, а імпортоорієнтовані, і ми це розуміємо. Ну, і другий фактор, про який ви згадали — це майже безкоштовно або безкоштовно отримувати, бо я багато знаю таких фактів, де просто вивозили”, — каже Надія Іванова.

За словами Надії Іванової, завдяки розвиненій системі зрошення на Херсонщині вирощують більше ніж у Миколаївській області овочів та баштанних культур. Ця продукція і стає об’єктом інтересів агресора.

“Далеко можна не ходити – це Інститут зрошуваного землеробства, Херсон, Наддніпрянське. Мабуть, з перших днів все, що було у них на складах – це були і томати, це були і зернові, це був насіннєвий матеріал різних культур. І в перші ж дні окупації розграбували все, винесли все. Що не винесли, не вивезли – все розтрощили. Тобто я вже мовчу про невеликих фермерів, з якими я спілкуюсь: у тих техніку забрали, у тих ще щось, у тих зі складу забрали”, — каже Надія Іванова.

Щороку навесні зернові активно експортуються. У цей період ціни на світовому ринку вже визначені, а для весняно-польових робіт аграріям потрібні обігові кошти. Наразі в українських портах і терміналах заблоковано 22 мільйони тонн збіжжя, – про це сказав 4 липня президент України Володимир Зеленський. Сьогодні єдиною можливістю для експорту зернових з України водним шляхом є невеликий дунайський порт Рені, що на Одещині. Але він не зрівняється з жодним морським портом.

“Я десь прочитала, що має з Одеси вийти на наступному тижні експериментальне судно, яке буде йти до Туреччини. Перше судно. Дуже чекаю, як це вдасться”, — говорить Надія Іванова.

У тому, що Миколаївщина не скорилася ворогам та продовжує їх тіснити, вагома заслуга і аграріїв області, які ні за що не пішли б на співпрацю із загарбниками. Надія Іванова каже, що колаборантів серед них немає.

“Сьогодні вони допомагають і ЗСУ, і гуманітарному фронту. Аграрії — вони люди від землі, вони завжди були людьми від землі. Як на мене — вони найпатріотичніші”, — сказала Надія Іванова.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply