03.06.2022

Одеська тероборона пройшла підготовку для служби на фронті

Зведений підрозділ провів контрольне заняття перед відбуттям на передову.

На Одещині закінчується завершальна фаза підготовки зведених підрозділів 126 окрема бригада територіальної оборони м. Одеса для участі у бойових діях на південному напрямку фронту.

Підрозділ, який очолює майор Віталій, вже пройшов тривалий вишкіл і нині відпрацьовує завдання, які інструктори визначали безпосередньо на місці проведення контрольного заняття. До речі, у ролі інструкторів були військовослужбовці, які беруть безпосередню участь у бойових діях саме на тій ділянці фронту, куди відправляться військовослужбовці зведеного підрозділу. Тому більшість завдань, визначених інструкторами, була прив’язана до специфіки ландшафтних умов, тактичної обстановки, а також імовірних дій противника, які очікують поповнення в районі відповідальності підрозділу. Наприклад, відбиття наступу ворожої броньованої техніки за підтримки піхоти як у колоні, так і в розгорнутому бойовому порядку з підготовлених позицій.

Отримавши наказ, особовий склад не розгубився і, дублюючи команди сержантів, почав негайно займати оборону на взводному опорному пункті. Завдяки використанню формату ситуативного моделювання завдань, військовослужбовцям доводилося швидко приймати рішення і згадувати правильний порядок дій. У зв’язку з цим основне навантаження лягало на молодших командирів. Саме від їхніх своєчасних і правильних команд переважно залежало, як люди впораються із завданням. Судячи з того, як впевнено діяли воїни у складі гранатометних та кулеметних розрахунків, можна було зробити висновок, що особовий склад за час підготовки налагодив чітку взаємодію і солдати добре вивчали спроможності один одного.

Після виконання кожного завдання інструктори проводили дуже ретельний розбір. При цьому не тільки оцінювали дії військовослужбовців і вказували на їхні помилки, але і давали дуже корисні поради: як краще підготувати вогневу позицію, яке оптимальне положення вибрати під час стрільби, як маскуватися і приховано пересуватися по позиції.

— Кожне завдання, яке ми сьогодні відпрацювали, буде мати для моїх підлеглих велику прикладну цінність на передовій, — поділився своїм враженням від занять командир підрозділу майор Віталій. — Це безумовно допоможе нам в бою не тільки подолати ворога, але і залишитися при цьому живими. Вдячний інструкторам, які маючи певний досвід, змогли просто і дохідливо розповісти людям особливості застосування зброї, виконання різноманітних тактичних прийомів на полі бою. Вважаю дуже правильним залучати до процесу підготовки підрозділів військовослужбовців з передової. Вони набагато краще знають, з чим нам доведеться стикнутися у бою і на що звернути першочергову увагу під час підготовки, — зазначив командир.

Олександр Кіндсфатер, кореспондент Інформагентство АрміяInform

Leave a Reply