30.08.2016

ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” заплатить штраф за бездіяльність

a52e5b69bd80cfed57babee230925f6b_i750x490x528_729x547

Бездіяльність ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» рішенням адміністративної колегії територіального відділення визнано порушенням законодаства про захист економічної конкуренції.

26.08.2016 року відбулось відкрите слухання у справі про зловживання монопольним становищем на ринку надання послуг з централізованого опалення з боку ОКП „Миколаївоблтеплоенерго”.

На засіданні колегії були присутні заявники у справі – мешканці багатоквартирних будинків міста Миколаєва. «Миколаївоблтеплоенерго» у справі відмовився взяти участь у слуханні, надіславши при цьому на адресу Відділення лист, у якому висловив свою незгоду із висновками адміністративної колегії відділення щодо встановлених ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

– Бездіяльність «Миколаївоблтеплоенерго» полягає у невжитті належних заходів, спрямованих на заощадливе та раціональне використання теплового носія, оптимізацію технологічних втрат теплової енергії, підвищення якості надання послуг з централізованого опалення мешканцям багатоквартирних будинків та позбавлення можливості споживачів здійснювати регулювання подачі теплового носія, що призводить до вимушеного (надмірного), без фактичної потреби споживання мешканцями багатоквартирних будинків послуг з централізованого опалення та зростання витрат зазначених споживачів на оплату таких послуг,

За результатами розгляду обставин справи, адміністративною колегією територіального відділення було вирішено визнати бездіяльність ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

– За вчинення зазначеного порушення на ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» було накладено штраф відповідно до абзацу другого частини другої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у розмірі 68 000 (шістдесят вісім тисяч) гривень. Крім того, на Відповідача було накладено ряд зобов’язань, спрямованих на усунення наслідків порушення, зокрема, забезпечити розпломбування теплових задвижок у багатоквартирних будинках міста Миколаєва та внести коригування до раніше виданих технічних умов на встановлення засобів обліку теплової енергії, про що повідомити споживачів.

Також, особи, яким заподіяно шкоду внаслідок порушення законодавства про захист економічної конкуренції, наведеного у даному рішенні, можуть звернутися до господарського суду із заявою про її відшкодування у двократному розмірі.

Читайте також: Из-за «Николаевоблтеплоэнерго» многоквартирные дома могут остаться без счетчиков тепла

«Миколаївоблтеплоенерго» викрили в розтраті та привласненні понад 3 млн гривень

Leave a Reply