09.07.2022

Перерахунок та виплата пенсій на Миколаївщині

Підвищені з 1 липня мінімальні пенсії та інші перераховані доплати відповідно до збільшеного прожиткового мінімуму, повністю профінансовані та виплачуються згідно з графіком на Миколаївщині.

Про це розповіла начальниця головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Олена Сичугова.

“З 1 липня відбулося підвищення прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1934 гривень до 2027 гривень. Органи Пенсійного фонду провели перерахунок пенсійних виплат, в складі яких є доплати та надбавки, які розраховуються з цієї величини”, — пояснила Олена Сичугова.

За словами Олени Сичугової, підвищилися мінімальні пенсії до 2027 гривень. У непрацюючих пенсіонерів збільшилася доплата за понаднормативний стаж, у працюючих пенсіонерів такий перерахунок не проводився. Також перераховані надбавки, передбачені законами про статус ветеранів війни, осіб звільнених з військової служби, жертв нацистських переслідувань, членам сім’ї військовослужбовців у разі втрати годувальника. Також переглянуті мінімальні пенсійні виплати інвалідам, які є ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідам війни та учасникам бойових дій, шахтарям, відповідно до Закону про престижність шахтарської професії. Перераховані щомісячні адресні допомоги та розмір максимальної пенсії, який теж залежить від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

По Миколаївській області розмір пенсійних виплат перерахували понад 235 тисячам людей на суму 4,4 мільйона гривень.

Із загальної потреби один мільярд 286,4 мільйона гривень станом на 8 липня в області профінансовано 404,7 мільйона гривень, у тому числі майже сто мільйонів гривень профінансовано виплат через відділення Укрпошти по 11 липня включно.

Олена Сичугова каже, що через бойові дії на території Миколаївщини в частину населених пунктів доставити пенсії складно. Йдеться про тих одержувачів пенсій, які отримують її через Укрпошту.

“Це Снігурівка та навколишні села, які знаходяться в окупації або приближені до зони бойових дій, а також населені пункти колишнього Березнегуватського району. Туди доставка не відбувається. Галицинове, Шевченкове, Лимани, там є проблеми, але пошта доставляє в ті дні, коли є погодження з боку військових. Тим людям, які отримують пенсії в установах банків, зарахування здійснюється згідно з графіком і без затримок”, — розповіла Олена Сичугова.

З її слів, пошта щомісяця звітує про невиплачені кошти, які знову включаються на виплату в наступному місяці. Згідно з інструкціями, після шести місяців виплати припиняються до звернення особи.

“Наразі готуються зміни до цього порядку. Виплати для осіб, які не отримали пенсію на пошті, у разі неможливості такої доставки, будуть зараховуватися на рахунки в Ощадбанку. Коли людина виїде з окупованої території, вона може звернутися з паспортом до відділень Ощадбанку та отримати свої кошти”, — сказала Олена Сичугова.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply