23.07.2022

“Плювок Путіна”: як в ООН відреагували на ракетний удар по Одеському порту

В суботу, 23 липня, росія завдала ракетного удару по Одеському порту. Сталося це на наступний день після того, як були підписані договори про вивезення українського зерна через цей порт.

Україна підписала договір з ООН та Туреччиною щодо розблокування портів для вивезення зерна. Договір з ООН та Туреччиною підписала і росія. Водночас між Україною та Туреччиною договорів не було підписано.

В договорі було вказано про необхідність безпеки як для кораблів, які здійснюватимуть перевезення продукції, так і решти об’єктів, які для цього використовуватимуться.

Та вже на наступний день, 23 липня, росія завдала ракетного удару по порту Одеси. Він один з трьох портів, який мали розблокувати в рамках домовленостей. При цьому удар було завдано саме туди, де зберігалося зерно. Окупанти випустили чотири ракети, дві з яких вдалося збити.

Зважаючи, що угоди було підписано за підтримки ООН, там висловили своє незадоволення цим ракетним ударом. Генсек ООН Антоніу Гутерреш засудив такий вчинок.

“Вчора всі сторони чітко взяли на себе зобов’язання на світовій арені щодо забезпечення безпечного руху українського зерна та супутньої продукції на світові ринки. Ці продукти вкрай необхідні для вирішення глобальної продовольчої кризи та полегшення страждань мільйонів людей, які потребують допомоги, по всьому світу. Повне виконання росією, Україною та Туреччиною є обов’язковим”, – йдеться в заяві ООН.

 

Leave a Reply