24.03.2022

Польща анонсувала держпрограму з будівництва житла для українських переселенців

Польща анонсувала держпрограму по залученню фінансування Євросоюзу для будівництва житла людям, які тимчасово переїхали з України через російське вторгнення.

Про це в інтерв’ю “Європейській правді” розповів посол України в Польщі Андрій Дещиця, повідомляє 24 канал.

За його словами, від початку російської агресії в Польщу прибуло близько 2-х мільйонів громадян України, з яких біля 1,5 залишилися у країні до завершення війни.

Залишається невирішеною проблема житла, і це велика проблема. Багато поляків прийняли людей до себе додому, – зазначив Дещиця.

Він відзначив, що у країні безліч готелів та гуртожитків надавали безплатне проживання, або пропонували мінімальну ціну на оренду.

-Однак пройшов місяць і тепер постає питання: як далі? Треба шукати вирішення цієї житлової проблеми, – розповів посол.

За словами Андрія Дещиці, у посольстві опрацьовується питання прийняття державної програми забезпечення будівництва і забезпечення швидким, але якісним житлом тих громадян України, які мають намір залишитися в Польщі.

Дипломат відзначає – у цьому зацікавлений як центральний Уряд, так і місцеві органи самоврядування, оскільки в Польщі є потреба в робочій силі.

Для тих, хто збирається незабаром покинути Польщу, уряд добивається від ЄС “виділення коштів, яку будуть використані для будівництва тимчасового житла для українських громадян”.

 

Leave a Reply

 
%d bloggers like this: