02.07.2022

Помер відомий миколаївський художник В’ячеслав Іваницький

Іваницький В’ячеслав Едуардович народився 15 листопада 1944 року в селі Червоноволодимирівка Новоодеського району Миколаївської області.

Змалку виявив здатність до малювання. З трепетом придивлявся до домотканого полотна, килимів і ложників. Першою спеціальною освітою для В’ячеслава Едуардовича було навчання у Миколаївському технікумі залізничного транспорту, який він закінчив у 1963 році. Але після тривалих пошуків свого життєвого та творчого шляху вступив до Харківського художньо-промислового інституту на факультет художнього конструювання за спеціальністю «Художник-дизайнер», який закінчив 1973 року.

Протягом 1973 – 1977 років Іваницький працював на заводах «Кристал» та Мастильних систем дизайнером, начальником бюро технічної естетики. А з 1977 – у Миколаївському художньо-виробничому комбінаті Художнього фонду України художником творчої кваліфікації, згодом головним художником комбінату. 1980 – 1987 роки – учасник експериментальної студії при СГ СРСР у Москві, де створювалися великі форми дизайну: реконструкція Музею революції, культурний центр «Космос», монументально-декоративне оформлення міст Єревана, Риги, Миколаєва. Автор працює у різних галузях образотворчого мистецтва: монументально-декоративна (гобелени, розписи, карбування, кування); малі форми (пам’ятні та в’їзні знаки); плакати та мистецтва прикраси. Розробив та впровадив низку важливих проектів: комплексне художнє оформлення громадських будівель Южно-Української АЕС, палаців культури та одружень, промислових виставок, музеїв міста та країни; екстер’єрів та інтер’єрів Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, мистецько-планувальне рішення музейного містечка у Миколаєві, експозиції пам’яті афганцям. З 1978 року у співавторстві із дружиною Лідією Іванівною зіткано у техніці ручного ткацтва понад 500 кв. гобеленів.

В’ячеслав Едуардович заснував дизайнерську фірму Гобелен. У ній працюють і його сини Андрій та Федір.

Учасник багатьох міжнародних, республіканських та обласних виставок. Має нагороди та звання: «Заслужений діяч мистецтв України» (2004), Почесна відзнака за багаторічну та плідну працю (2001), Знак пошани київського міського голови (2004), Почесне звання «Городянин року – 2004» у номінації «Куль Кабінет Міністрів України.

Член Національної спілки художників України з 1984 року.

Leave a Reply