01.06.2022

Попри війну творчі колективи Миколаївщини взяли участь у конкурсі ім. Аркаса

XIX конкурс фольклорно-інструментальної музики та народного співу імені Миколи Аркаса завершився 31 травня. Через повномасштабну агресію Росії проти України конкурс відбувся в онлайн форматі.

Про підсумки конкурсу розповів президент Миколаївського обласного благодійного фонду “Дітям України” Юрій Діденко.

За словами Юрія Діденка, проведення конкурсу у прифронтовому Миколаєві демонструє росіянам нескореність українського народу і віру в перемогу. На конкурс подали 10 заявок, у мирному 2021 було більше 50-ти учасників.

“В попередніх конкурсах дуже активними були Херсонська область, яка зараз в тимчасовій окупації, Харківська, Луганська, де нині тривають активні бойові дії. Не отримали ми цього року і заявок від учасників з Казахстану. Можливо, вони вирішили, що нам зараз не до конкурсів. А ми продовжуємо жити і популяризувати українську культуру”, — розповів Юрій Діденко.

Організаторами конкурсу стали: Миколаївський фонд “Дітям України”, міське та обласне управління освіти, Народний Рух України.

Серед учасників представники навчальних закладів Миколаєва та громад області.

“Гаражій Ірина з Лідіївської загальноосвітньої школи Мостівської сільської ради, хоровий колектив “Барви” Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського, тріо “Акварель” Миколаївського міського палацу культури, відома на Миколаївщині бандуристка Яна Кожурова, вихованці ліцею “Успіх” Доманівської селищної ради та Миколаївської гімназії імені Миколи Аркаса. Ми дякуємо усім учасникам, які попри війну показують світові красу української пісні”, — сказав Юрій Діденко.

За рішенням організаторів у 2022 році місця не визначали, а всіх учасників конкурсу нагородили дипломами I ступеня.

До Дня Незалежності України 1 червня стартував новий конкурс “Українська патріотична звитяга за Україну і її волю”.

“Мета конкурсу — підняти морально-бойовий дух українців у боротьбі з московськими окупантами. Він не буде мати обмежень ні вікових, ні жанрових. Вірші, пісні, авторські твори. Головна умова, відео мають бути записані після 24 лютого 2022 року. Ми б хотіли бачити серед учасників і наших захисників, військовослужбовців. Будемо раді, якщо між боями вони знайдуть хвильку, щоб записати відео, вони у нас надзвичайно талановиті”, — сказав Юрій Діденко.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply