11.05.2022

Посівна кампанія на Миколаївщині: зернові посіяли, на черзі соняшник та кукурудза

Станом на 10 травня сівбу ранніх зернових культур ярової групи на Миколаївщині завершили, триває посів соняшника та кукурудзи. Зібрати озимі на територіях, наближених до бойових дій, не буде можливості.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник голови Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов.

За словами Георгія Решетілова, восени 2021 року озимі культури були засіяні за планом.

“Частина площ, які потрапили під активні бойові дії, які були раніше і зараз звільнені, там триває розмінування. На частині цих площ буде можливість зібрати, але в результаті проходу техніки, обстрілів та всього іншого, зрозуміло, що врожайність буде не така, як очікують аграрії”, — розповів Георгій Решетілов.

Нестача палива в країні, сказав Георгій Решетілов, впливає на посівну та собівартість зерна.

“Є деяка нестача палива, є питання щодо вартості. Обласних програм немає, на державному рівні міністерство працює по даному питанню, питання не повністю вирішено. Що стосується даної посівної, яка зараз триває, більшість господарств забезпечені. Але проблема залишається, вона не вирішена”, — розповів Георгій Решетілов.

Фермер Володимир Стірус сказав, що робота на полі — це його життя і сьогодні кожен воює на своєму фронті, всі працюють на перемогу. Війна вплинула на господарство.

“Вплинула, в першу чергу, в плані психології. В другу, по солярі, по посівному матеріалу, по запчастинах, по всьому. Не можна сказати, що так просто, але нічого, ми будемо оптимістами, сподіваємось на краще. Будемо працювати. А що сидіти, скласти руки і чекати? Нема чого чекати, треба працювати та все”, — сказав Володимир Стірус.

За словами Володимира Стіруса, у його підприємстві станом на 10 травня закінчили з обробкою зернових та продовжують сіяти соняшник. Сподіваються на врожай.

Leave a Reply