30.07.2022

Позивний “Фенікс”. Про життя на першій лінії розповів військовослужбовець ЕКСКЛЮЗИВНО

Українські військові на передовій, на Херсонському напрямку, тримають оборону. У вільні хвилини займаються справами, які допомагають відволіктися від війни.

Про життя на передовій кореспондентам Суспільного розповів військовослужбовець з позивним “Фенікс”.

За словами “Фенікса”, в селі, де перебувають військові ЗСУ, живе 21 людина.

“Люди залишились жити під обстрілами, бо багатьом немає куди їхати”, — пояснив військовослужбовець.

“Фенікс” випадково потрапив на бібліотеку, з якої бере книжки, аби відпочити від війни.

“Я знайшов цю бібліотеку і іноді заходжу сюди брати книги, щоб читати. Але, не хвилюйтеся, всі книги повертаю на місце. Книжка “Чорний лис”, дійсно хороша, — хроніки української війни 1943 року”, — сказав “Фенікс”.

Позивний для військового вигадав товариш.

“Це друг сказав: “Ти як фенікс, ти як переродився”. І з того часу пішов цей позивний і татуювання у мене таке. 24 роки мені, скоро 25. Менше ніж місяць залишилося”, — розповів хлопець.

Основна цивільна спеціальність “Фенікса” — шахтар.

“Всі вже додаткові шість професій пов’язані з шахтами, а сьома — автослюсар. Вона трішки не пов’язана. Навчався, працював в шахті. Прийшов зі служби, контракт закінчився, прийшов додому і трошки дома посидів і почалася війна. Зараз ось вступив теж на вищу освіту”, — сказав “Фенікс”.

Війна застала “Фенікса” у Кривому Розі, а оскільки прописаний у селі, то довелось швиденько повертатись.

“Це поки добрався додому, це вже було 6 година вечора. До військкомату не було сенсу їхати. І 25 лютого о восьмій годині я поїхав до військкомату”, — згадав військовий.

Про те, що доводиться виконувати щодня, “Фенікс” розповів так: “По роботі, як і у всіх, що всі роблять, те і я. І окопи копаємо, укріплюємося, багато чого. Кожна людина, яка тут, вона виконує свою роботу. Вона виконує її гідно, і на всі сто відсотків. Також виконуємо роботу розвідки в основному. Вирахувати де, що і як”. За словами “Фенікса” від його бліндажа до російських військ кілометрів десять.

“Нещодавно стріляли з “Градів”. А до цього, до речі, танчик відпрацював. Були чотири прильоти та тільки один розрив. “Беха” (бойова машина піхоти — ред.) відпрацювала”, — сказав “Фенікс”.

Leave a Reply