03.08.2022

Працівникам МГЗ четвертий місяць не платять зарплату

Житель Миколаєва Ігор Велишкевич – електромонтер головного щита управління машинно-генераторної станції Миколаївського глиноземного заводу – просить допомогти у вирішенні проблеми одного з найбільших підприємств області.

Йтиметься про підприємство, яке входить до структури НГЗ і займається обслуговуванням його потужностей — ТОВ «СЦ «Металург». Як пояснив миколаївець, більшість працівників підприємства — колишні співробітники НГЗ, яким свого часу було запропоновано перейти в новий структурний підрозділ при заводі.

– Більшість із нас присвятила заводу, а потім і Сервісному Центру майже половину свого життя. Ми залишалися з підприємством у важкі 90-ті, кризові 2000-ті, застали часту зміну векторів розвитку та керівництва. Я особисто присвятив цьому підприємству понад 30 років свого життя, – розповідає Ігор Георгійович. – Так і з першого дня війни, коли багато хлопців захищає країну від агресора, наша команда залишається на НГЗ, щоб, не дай Боже, не зупинити критичні процеси, після яких запуск заводу буде фактично неможливим. Ми майже кожну зміну перебуваємо під ворожими обстрілами, але не залишаємо нашого любого серцю підприємства, робимо все необхідне, щоб після перемоги воно знову гордо почало відвантажувати сотні тисяч тонн вантажів!

У той же час працівники ТОВ «СЦ «МЕТАЛУРГ» вже четвертий місяць не одержують жодної копійки грошей, а керівництво годує їх обіцянками. Усі запаси та заощадження, які були у працівників, вже давно вичерпані, а відповіді на запитання, коли їм все ж таки виплатять їх чесно зароблені, працівники не отримали досі.

– 1 серпня я особисто дзвонив до Державної служби України з питань праці. Коли я намагався пояснити ситуацію, яка у нас склалася, мені відповіли: «Подавайте до суду! У нас мораторій на перевірки, нічим допомогти не можемо», – каже працівник підприємства. – Звичайно, ми знайдемо юриста, який допоможе нам скласти колективну позовну заяву до суду. Але поки що триватиме судовий процес, за що існувати?

За словами Ігоря Велишкевича, на межу існування на сьогоднішній день поставлені понад тисячі співробітників. Усім треба на щось жити, у кожного — сім’ї та діти, яких треба годувати. Ще трохи — і працівники підприємства почнуть залишати завод. А відновити той кадровий склад, як і повноцінне функціонування заводу, за словами Велішкевича, буде дуже складно.

Раніше повідомлялося, що Миколаївський глиноземний завод призупинив свою роботу.

Джерело: Шиповник

Leave a Reply