18.09.2015

Президент наполягає: для корупціонерів найвищого рангу – жодної застави

Президент Петро Порошенко закликає Верховну Раду на найближчих пленарних засіданнях розглянути та ухвалити закон, який заборонить відпускати під заставу державних службовців, у першу чергу найвищого рангу, підозрюваних в корупції.

Про це він сказав у ході засідання Національної ради реформ, повідомляє прес-служба Глави держави.

«Одна-дві ночі в слідчому ізоляторі, потім – під заставу, потім – на волі… Це – не той крок, який має бачити Україна», – заявив Президент.

Він також наголосив, що антикорупційна реформа не повинна зводитися лише до того, щоб посадити хабарників. Вона передбачає запобігання корупційним правопорушенням, усунення можливостей і підстав для хабарів. «Це ще й інформування та виховання, тобто зміна парадигми у громадян та бізнесу на таку, коли корупція є небезпечною та етично неприйнятною. Толерантність до корупції в суспільстві має бути реально нульова», – заявив Порошенко.

Говорячи про питання оплати праці державних службовців, Президент наголосив: «Ми не настільки багата країна, щоб мати таких дешевих чиновників. Корупційні ризики від такої політики є надто високими. Або ми навчимося чесно говорити з людьми, або ми самі переходимо по цей бік тіньової економіки».

Президент окремо зупинився на законі про бюджетне фінансування політичних партій, наголосивши: якщо Верховна Рада ухвалить відповідний закон, він підпише його без зволікань. «Для країни дешевше утримувати партії бюджетним коштом, ніж нести колосальні збитки від політичної корупції, спричиненої матеріальною залежністю партійних проектів від олігархічних структур», – сказав Порошенко.

Щодо скасування депутатської недоторканності, він відзначив, що ініційований ним проект змін до Конституції отримав позитивний висновок Конституційного суду і якимось чином зник в архівах Верховної Ради. «Я наголошую, що це має бути політична відповідальність кожного народного депутата по виконанню тих зобов’язань, які вони обіцяли виборцям, коли йшли на вибори», – заявив Президент.

За його словами, така сама ситуація – з суддівською недоторканністю. «Генеральна прокуратура не повинна зупинятися і має робити максимум, щоб в Україні не залишалося людей, які б мали «парасольку» від переслідувань за скоєні правопорушення”, – підкреслив Глава держави.

Leave a Reply