17.08.2016

Причина спалахів АЧС на Миколаївщині – людський фактор

6

Із виявлених випадків АЧС від початку 2016-го, більше 20-ти припадає на Одеську та Миколаївську області. А згідно з останніми даними, хвороба зечепила й Кіровоградщину.

За словами представників Держпродспоживслужби, основний фактор поширення вірусу — люди.

Враховуючи незначну кількість диких кабанів та місць їх розповсюдження в південних областях України, найвірогіднішою причиною виникнення хвороби в Одеській та Миколаївській областях стало несанкціоноване переміщення інфікованих збудником АЧС вантажів (живі тварини, сировина або продукція тваринного походження). Якщо на сьогодні нанести на карту всі неблагополучні пункти південного регіону, то ми побачимо що майже всі вони знаходяться на незначній відстані вздовж автодоріг що ведуть від спалахів, виявлених у 2015 році, — коментують у відомстві.

У держпродспоживслужби відзначають, що найбільш сприятливим сезоном для поширення вірусу АЧС є період з липня по серпень .

Епізоотіям АЧС притаманна літньо-осіння сезонність. Число спалахів у господарствах населення різко зростає у літні місяці (з червня по серпень) і підвищений ризик занесення захворювання на ферми зберігається до листопада і дещо зменшується після сезонного забою свиней. При несвоєчасному виявленні або свідомому приховуванні спалахів АЧС на фермах, в залежності від їх розміру, типу і географії господарських зв’язків ризик поширення заражених свиней, або продукції з них, може зростати в геометричній прогресії, — додають представники Держпродспоживслужби.

Повідомляє асоціація свиноводів України

Читайте також: У Миколаєві пройшла профілактика наркоманії (ВІДЕО)

Leave a Reply